برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
کتابخانه
کتابخانه
معرفی

این کتابخانه قدیمی‌ترین و بزرگترین کتابخانه دانشکده‌ای کشور، با مساحتی حدود 3500 متر مربع، دارای سالن‌های مطالعه با ظرفیت کل (500 نفر)، می‌باشد که از بدو تأسیس در سال 1316 تاکنون به کاربران خود خدمات پشتیبانی آموزشی و پژوهشی ارایه داده است.

مجموعه منحصر به فردی از پایان‌نامه‌های دانشگاهی با بیش از 36 هزار عنوان، حدود 15 هزار عنوان کتاب لاتین و فارسی تخصصی پزشکی و حدود 10 هزار کتاب مرجع پزشکی شامل تعداد زیادی از نسخ قدیمی و دستنویس، بخشی از منابع ارزشمند این کتابخانه می‌باشند. از دیگر امکانات می‌توان به سایت کامپیوتری کتابخانه با ظرفیت 80 نفر اشاره کرد که کاربران می‌توانند بدون محدودیت، از انواع پایگاه‌های اطلاعاتی تحت اشتراک دانشگاه و اینترنت بهره‌مند شوند. اتاق‌های مطالعه گروهی از دیگر امکانات منحصر به فرد این کتابخانه است که اعضای کتابخانه می‌توانند با هماهنگی قبلی به صورت گروهی در محیطی اختصاصی اقدام به مطالعه گروهی و بحث نمایند.

ماموریت

هدف اصلی کتابخانه پشتیبانی از برنامه‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی تهران است و این مهم با ایجاد دسترسی به کلیه منابع علمی و آموزشی لازم، برای اعضای هیأت علمی، دانشجویان و دیگر بهره‌جویان مجاز، در سهل‌ترین و مفیدترین شرایط ممکن میسر می‌گردد.

چشم انداز

  • شناسایی نیازهای اطلاعاتی اساتید، دانشجویان و محققان
  • گردآوری و سازماندهی و اشاعه اطلاعات منابع چاپی و غیر چاپی مورد نیاز مراجعین
  • ایجاد فضای آموزشی و پژوهشی برای مراجعین به منظور ارتقا سطح علمی آنان
  • راهنمایی و آموزش به مراجعین در بازیابی و استفاده از منابع اطلاعاتی
  • فراهم نمودن زمینه‌های تحقیق و پژوهش برای دانشجویان و اعضا هیات علمی
  • تهیه و گسترش منابع الکترونیکی

اخبار مرتبط
تنظیمات قالب