برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
 
آیین نامه عضویت
 
بخش اول: کلیات
اهداف و ضرورت
با توجه به ضرورت هماهنگی جهت ارائه خدمات در کتابخانه  دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، نیاز است نحوه عضویت و تسویه حساب کاربران به صورت شفاف و عینی مشخص شود  تا از اعمال سلیقه و نهایتاً ایجاد بی‌نظمی در ارائه خدمات جلوگیری شود. لذا این آییننامه با هدف ارائه خدمات مطلوب به کاربران کتابخانه دانشکده پزشکی تدوین شده و لازم‌الاجرا می‌باشد.
تعاریف
اعضاء کتابخانه: همه دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشکده پزشکی به عنوان اعضای بالقوه کتابخانه محسوب شده و می‌توانند با ارائه کارت شناسایی  از همه امکانات کتابخانه استفاده نمایند. ولی برای امانت کتب کتابخانه بایستی نسبت به تکمیل فرم عضویت در وبسایت کتابخانه اقدام نمایند.
 
 
بخش دوم: ماده ۱-ثبت‌نام و عضویت
1-1 برای ثبت‌نام و عضویت کاربران کتابخانه (دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان) هنگام ثبت‌نام اولیه، پروفایل عضویت فعال می‌گردد. لذا کارت دانشجویی به منزله کارت عضویت کتابخانه نیز محسوب می‌شود و آنها می‌توانند از خدمات کتابخانه‌ها استفاده نمایند.
1-2 دانشجویان میهمان و یا آنهایی که اطلاعات‌شان از طرف معاونت آموزشی به ستاد امور کتابخانه‌ها ارسال نشده باشد با مراجعه به کتابخانه دانشکده و ارائه کارت دانشجویی موقت و یا برگه ثبت‌نام، فایل عضویت آنها فعال خواهد شد.
1-3 دانشجویان دانشگاه تهران  طبق تفاهم‌نامه فی‌مابین دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی تهران با مراجعه به کتابخانه دانشکده خود و اخذ برگه می‌توانند منابع کتابخانه را به امانت بگیرند.
1-4 آن دسته از دانشجویان و کاربران دانشکده پزشکی که مایل به استفاده از کتابخانه‌های دانشگاه تهران هستند نیز لازم است با مراجعه به کتابخانه دانشکده، نسبت به دریافت برگه مبادله اقدام و با مراجعه به کتابخانه‌های دانشکده‌ای دانشگاه تهران از منابع آنها استفاده نمایند.
1-5 کلیه دانشجویان دانشگاه تهران و دانشجویان سایر دانشکده‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌توانند با ارائه کارت دانشجویی خود از همه امکانات کتابخانه از جمله انواع سالن‌های مطالعه کتابخانه استفاده نمایند.
1-6 سایر محققین و پژوهشگران غیروابسته به دانشگاه که به هر نحو با مراکز تحقیقاتی دانشگاه همکاری دارند و مایل به استفاده از خدمات کتابخانه هستند، می‌توانند با ارائه کارت شناسایی یا معرفی‌نامه نسبت به استفاده از منابع کتابخانه در محل اقدام نمایند.
 
 
 
بروزرسانی 1401/07/30
بازگشت به کتابخانه
 
 
 
تنظیمات قالب
برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید