برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
آناتومی
آناتومی

گروه آناتومی از بدو تأسیس دانشکده پزشکی ، آموزش دروس آناتومی ماکروسکوپی و میکروسکوپی را به دانشجویان رشته های مختلف علوم پزشکی و رشته های وابسته عهده دار بوده است. این گروه علاوه بر ادامه آموزش در سطوح مذکور، آموزش در مقطع کارشناسی ارشد را در دهه 60 ،دکتری علوم تشریحی را در دهه 70 و دکترای بیولوژی تولیدمثل را در دهه 80 نیز آغاز نموده که تاکنون ادامه دارد. همزمان با آموزش مقاطع تحصیلات تکمیلی (M.Sc,Ph.D) طرح های پژوهشی در زمینه های متنوع شامل آناتومی ماکروسکوپی ، آناتومی میکروسکوپی ، جنین شناسی و تراتولوژی، بیولوژی تولیدمثل، علوم اعصاب، سلول های بنیادی، گیاهان دارویی درحال انجام می باشد که نتایج ان ها در مجلات معتبر بین المللی به چاپ رسیده است. گروه آناتومی به عنوان بزرگترین گروه علوم پایه در صدد ارتقاء سطح علمی دانشجویان رشته پزشکی و سایر رشته های علوم پزشکی در مباحث علوم تشریح و تربیت متخصصین رشته علوم تشریح در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می باشد.

در حیطه آموزشی، آموزش دروس علوم تشریح پزشکی به عنوان یکی از دروس پایه و بنیادی برای رشته های مختلف علوم پزشکی به نحوی که دانشجویان پس از ورود به دوره بالینی یا پس از فارغ التحصیلی ساختار کلی بدن انسان را از دید ماکروسکوپی و میکروسکوپی بشناسند و نحوه تکامل جنینی آن را بدانند. در حیطه پژوهشی، آموزش نظری و عملی روش های تحقیق در حیطه های مختلف علوم تشریح شامل آناتومی، بافت شناسی، جنین شناسی و بیولوژی سلولی مولکولی و انجام پژوهش های انسانی و حیوانی در زمینه های مختلف علوم پزشکی مبتنی بر اولویت های منطقه ای و کشوری در حیطه تربیت نیروی انسانی، تامین و تربیت نیروهای متخصص و کارآمد شامل اعضای هیات علمی، کارشناسان پژوهشی و نیروهای پشتیبانی برای دست یابی به اهداف و رسالت های آموزشی و پژوهشی گروه علوم تشریح.

گروه آناتومی با تلاش مستمر در جهت توسعه هدفمند دانش علوم تشریح با در نظر گرفتن سیاستهای ملی- منطقه ای و دانشگاهی و بهره گیری از فناوریهای پیشرفته و روشهای نوین آموزشی و پژوهشی در جهت ارتقا کمی و کیفی سطح اموزشی و پژوهشی گروه فعالیت خواهد نمود تا در چهارچوب برنامه زمانبندی شده در حوزه های زیر یکی از گروههای پیشگام در کشور باشد:
اعضای هیات علمی متعهدو توانمند
فرهنگ سازی جهت اهدا جسد
نیروی انسانی متخصص در زمینه علوم تشریحی
همکاری با مراکز تحقیقات و شکت های دانش بنیان
ارتقاء کیفیت آموزش در مقاطع موجود
جلب کمکهای خارج دانشگاهی برای امور آموزشی- پژوهشی
برگزاری کارگاهها و دوره های بازآموزی
ارتقاء تخصص و مرتبه اعضای هیات علمی گروه
توسعه و تجهیز فضاهای فیزیکی و آزمایشگاهی موجود
متناسب سازی امکانات موجود با توانمندیهای اعضای هیات علمی
توسعه و ارتقاء ارتباط با مراکز دانشگاهی ملی و بین المللی و شرکت های دانش بنیان
توسعه کمی وکیفی آموزش عالی و پژوهش در برنامه های توسعه کشوری و اسناد کلان

  • تلفن : 021123456789
تنظیمات قالب