برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
مدرسه تابستانه 2023 دانشکده پزشکی در ایستگاه آخر؛

دکتر صالحی: با وجود تمام محدودیت ظالمانه علیه ایران اسلامی فعالیت های بین المللی دانشگاه رو به توسعه است

سرپرست دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در آیین اختتامیه مدرسه تابستانه این دانشکده گفت: روند رو به رشد فعالیت های بین المللی دانشگاه ماحصل توانمندی، همیت و دانش اساتید و اعضای هیئت علمی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشکده پزشکی؛ مراسم اختتامیه مدرسه تابستانه دانشکده پزشکی، با حضور دکتر امیر خانی معاون مدیرکل همکاری‌های بین‌الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر محمدحسین آیتی معاون بین الملل دانشگاه، دکتر محمدرضا صالحی سرپرست دانشکده پزشکی، دکتر محمدرضا کرامتی معاون بین الملل دانشکده پزشکی، اعضای هیئت علمی همکار در این طرح و دانشجویان خارجی شرکت کننده، ظهر روز چهارشنبه ۲۵ مرداد در سالن حیکم ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

دکتر صالحی سرپرست دانشکده پزشکی با قدردانی از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشکده که به رغم مشغله های فراوان آموزشی، پژوهشی و درمانی برای برگزاری هرچه بهتر مدرسه تابستانه وقت گذاشتند، گفت: به پشتوانه حضور و همت اساتید توانمند و مسلط به زبان بین المللی، ظرفیت اجرای هر چه بیشتر این برنامه ها در سطح بین الملل در دانشکده پزشکی وجود دارد.

وی تصریح کرد: در دو سال گذشته فعالیت های حوزه بین الملل روند رو به رشدی داشته و با همیتی که در سطح دانشگاه وجود دارد امیدوارم شاهد تداوم برنامه مدارس فصلی باشیم. دکتر صالحی افزود: در سال های اخیر با وجود تمام محدودیت ها و فشارهای غیر انسانی که بر کشور حتی دانشگاه ها و مراکز علمی ما تحمیل شد، با تلاش همکاران  شاهد روند رو به رشد فعالیت های بین المللی در دانشگاه بودیم.

سرپرست دانشکده پزشکی با اشاره به ظرفیت قریب به  ۱۰ درصدی دانشجویان خارجی در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، خاطر نشان کرد: با برگزاری دوره های کوتاه مدت که واجد ظرفیت برند سازی در دانشکده پزشکی است؛ هدف افزایش تعداد دانشجویان خارجی کاملا در دسترس و عملیاتی است.

دکتر امیرخانی معاون مدیر کل همکاری های بین المللی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز با اشاره به فعالیت های وزارت بهداشت در حوزه بین الملل گفت: فعالیت های وزارت بهداشت در این حوزه تحت عنوان توسعه همکاری های اقتصادی سلامت در سه بخش بازار آموزش عالی، خدمات سلامت، دارو و تجهیزات متمرکز است که بازار آموزش عالی، ظرفیت قابل توجهی دارد و بسیاری از کشورها نظیر استرالیا، مالزی و... به صورت مبسوط به آن پرداخته اند. وی با مثبت ارزیابی کردن برگزاری دوره های کوتاه مدت، مدارس فصلی و دوره های مهارتی و توانمندسازی توسط دانشگاه علوم پزشکی تهران و تاثیر آن در جذب دانشجویان خارجی گفت: با توجه به توانمندی اساتید و دانشگاه های کشور، وزیر بهداشت هم مجدانه پیگیر تسری برگزاری این دوره ها در سایر دانشگاه ها است. دکتر امیرخانی با تاکید بر اهمیت بازار آموزش عالی ابراز امیدواری کرد پیشرو بودن دانشگاه علوم پزشکی تهران روند توسعه این ظرفیت را در کشور تداوم بخشد.

دکتر محمدحسین آیتی معاون بین الملل دانشگاه نیز در این مراسم بااشاره به بنیان و شاکله قوی خانواده بین الملل دانشگاه گفت: در تمام دانشکده ها، بیمارستان ها، گروه های آموزشی معاون و رابط بین الملل وجود دارد و قریب به ۱۰ درصد از اعضای هیئت علمی به طور مستقیم در فعالیت های این حوزه مشارکت موثر دارند که این رقم رو به افزایش است. وی با اشاره به برگزاری دوره های کوتاه مدت فصلی، گفت: این دوره ها و حضور دانشجویان خارجی مزیت های بسیاری از جمله آشنایی با کشور و فرهنگ غنی ایران و دانشگاه های ما دارد و به نوعی بعد از بازگشت و ورود به کشور خودشان،  سفیران ما محسوب میشوند. در ادامه از اساتید و اعضای هیئت علمی که در برگزاری مدرسه تابستانه همکاری داشتند و کارشناسان همکار در اجرای این طرح با اهدای لوح تقدیر ، قدردانی شد. همچنین گواهی شرکت در این دوره از مدرسه تابستانه دانشکده پزشکی به دانشجویان خارجی اعطا شد.

در این دوره از مدرسه تابستانه به همت دانشکده پزشکی، دانشجویان خارجی از کشورهای ترکیه، عراق و پاکستان به مدت دو هفته به میزبانی گروه بیماری های کودکان در مرکز طبی کودکان، گروه چشم پزشکی در بیمارستان فارابی، گروه بیماری های داخلی در بیمارستان شریعتی، گروه جراحی مغز و اعصاب در بیمارستان سینا و گروه رادیولوژی در بیمارستان امام خمینی (ره) حضور یافته و آموزش دیدند. ایران‌شناسی و بازدید از جاذبه‌های فرهنگی تاریخی شهر تهران از بخش های جنبی این برنامه بود که امروز به پایان رسید.

کلمات کلیدی
مینا محمدی
تهیه کننده

مینا محمدی

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

نظر خود را درج نمایید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *
تنظیمات قالب