مهارت های بالینی

حذف
تک ستونه
حذف
ویرایشگر متن
معرفی و اهمیت:
تم طولی مهارت­ های بالینی با هدف کسب توانمندی لازم توسط دانش‌آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران در طیف گسترده موضوعات آموزشي، شامل گرفتن شرح حال و معاینه بالینی، ثبت و ارایه اطلاعات پزشکی حاصل از آنها و انجام اقدامات عملی و تست­های آزمایشگاهی طبق استانداردهای تعیین شده در طول دوره آموزشی پزشکی عمومی در مقاطع چهار گانه علوم پایه، مبانی طب بالینی، کارآموزی و کارورزی اجرا می­ شود. مركز مهارت هاي بالينی به عنوان متولی تم­ طولی مهارت­های بالينی مشخص شده است. در حال حاضر، برنامه­ های مختلفی در اين خصوص در حال اجراست. در نیمسال اول تحصيلی، برنامه مهارت­های بالینی به صورت آموزش در هم تنیده با گروه آناتومی در قالب درس آناتومی سطحی ارائه می­ شود. در نیمسال دوم و سوم آموزشی، اصول احيا پايه و كمك­هاي اوليه در قالب دو كارگاه 2 ساعته ارائه می­ شود. همچنين در دوره مبانی طب بالينی جلسات آموزشی متعددی در خصوص شرح حال­گيری و معاينه فيزيكی، تزريقات و كنترل خونريزی برگزار می­ شود.

هدف کلی:
دانش آموخته دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان دوره پزشکی عمومی خود قادر به گرفتن شرح حال و انجام معاینه بالینی، ثبت و ارایه اطلاعات پزشکی حاصل از آنها و انجام اقدامات عملی (پروسیجرها) و تست های آزمایشگاهی طبق استانداردهای تعیین شده خواهد بود.

همکاری:
دفتر توسعه آموزش دانشکده پزشکی آماده همکاری با اعضای محترم هیات علمی گروه های مختلف علوم پایه و بالینی برای اجرای ادغام یافته و مشترک برنامه های آموزشی این تم طولی است. در صورت تمایل به اجرا و کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل نمایید.  
02188973670 داخلی 2 و 5 واحد مهارت های طبابت