مهارت های برقراری ارتباط

حذف
تک ستونه
حذف
ویرایشگر متن
معرفی و اهمیت:
مهارت­ برقراری ارتباط موثر به عنوان یکی از مهمترین ویژگی­های لازم برای افراد شاغل در مراقبت­های بهداشتی محسوب می­شود. بر همين اساس و بر طبق سند توانمندي هاي دانش آموختگان دوره پزشكي عمومي دانشگاه علوم پزشكي تهران، آموزش تم طولي مهارت هاي ارتباطي در برنامه درسي دانشجويان پزشكي در نظر گرفته شده است. در حال حاضر گروه مهارت های ارتباطی به عنوان متولي اين تم طولي آموزش­هاي مربوط را ارائه مي­نمايد. در دوره علوم پايه دو كارگاه 4 ساعته با موضوع "مهارت هاي ارتباط  بين فردي پايه و همدلي" و "اصول كار تيمي و مهارت هاي حل تعارض" مشتمل بر نمایش فیلم، ايفاي نقش و بحث درباره شيوه كاربرد آن ارائه مي­گردد. با توجه به ضرورت تمرين عملي موضوعات آموزشي ارائه شده، دانشجويان در گروه هاي20 نفره در اين برنامه ها شركت مي­كنند. همچنين در دوره فيزيوپاتولوژي اصول مهارت­هاي ارتباط پزشك- بيمار با استفاده از راهنماي كمبريج و با كمك بيمارنما و در دوره کارآموزی برقراری ارتباط در شرایط خاص ارائه مي­گردد.
به همین منظور تم طولی مهارت های برقراری ارتباط به نحو ادغام یافته در فازهای علوم پایه، مبانی طب بالینی (مطب)، کارآموزی و کارورزی آموزش داده شده و ارزیابی می­گردد. در تمام طول دوره پزشکی تمامی کادر آموزشی درمانی و اداری دانشکده و حتی دانشگاه در آموزش مهارت های برقراری ارتباط سهیم هستند.

هدف کلی:
دانش‌آموخته دانشگاه باید توانایی لازم جهت برقراری ارتباط مؤثر با بیماران، همراهان بیمار و همکاران خود را داشته باشد. علاوه بر اين وي باید بتواند صلاحیت خود را در برقراری ارتباط در تمام عرصه‌ها به صورت شفاهی، نوشتاری، الکترونیکی یا تلفنی نشان دهد.

همکاری:
دفتر توسعه آموزش دانشکده پزشکی آماده همکاری با اعضای محترم هیات علمی گروه های مختلف علوم پایه و بالینی برای اجرای ادغام یافته و مشترک برنامه های آموزشی این تم طولی است. در صورت تمایل به اجرا و کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل نمایید.   
02188973670 داخلی 2 و 5 واحد مهارت های طبابت