امروز : چهارشنبه 1 بهمن 1399
Rss | صفحه اصلی دانشکده

فرآیند پذیرش و ترخیص

حذف
تک ستونه
حذف
ویرایشگر متن


فرآیند پذیرش و ترخیص بیماران
معرفی واحد مدارک پزشکی:
 
مدارک پزشکي مهمترين ابزار ذخيره و بازيابي اطلاعات و آناليز مراقبتهاي بهداشتي و درماني است و بيانگر کليه اطلاعات مربوط به تاريخچه بهداشتي بيمار، بيماريها، مخاطرات بهداشتي، تشخيصها، آزمايشات، معاينات، روشهاي درماني، پيگيري و امثالهم مي باشد و در عصر فناوري اطلاعات و اطلاع رساني به عنوان مهمترين و واقعي ترين منبع اطلاع رساني پزشکي و بهداشتي است زيرا مبتني بر واقعيات پزشکي است وبه عنوان ابزار ارزيابي اقدامات درماني، كنترل فعاليت پزشكان و پيراپزشكان، كمك به عوامل فرآيند درمان جهت افزايش كيفيت خدمات و كاهش هزينه ها و براي احقاق حقوق بيمار، پزشك، پيرا پزشك و بيمارستان در محافل قضايي و حقوقي از آن به عنوان سند رسمي استفاده مي گردد.
 
 
رئیس واحد: مینا افتخاری
شماره تماس واحد :42160835-42160828
موقعیت مکانی : طبقه همکف

 
اطلاعات لازم در زمان بستری:


  • لطفا در زمان بستری اطلاعات هویتی خود را طبق شناسنامه و کارت ملی ارائه فرمائید. (ارائه اصل مدارک شناسائی جهت رویت پذیرشگر الزامی می باشد) .
  • جهت پذیرش بیمارانی که نیاز به عمل جراحی دارند و به سن قانونی نرسیده اند حضور پدر یا قیم قانونی بیمار جهت تکمیل فرم رضایت نامه عمل الزامی می باشد.
  • در مواردیکه عمل جراحی موثر در روابط خانوادگی و یا زناشوئی بانوان باشد مانند جراحی های خاص بیماریهای زنان قبل از عمل جراحی برای جلوگیری از اعتراضات احتمالی اخذ رضایت کتبی از همسر الزامی می باشد.
  • در صورتیکه بیمار تحت پوشش بیمه پایه میباشد لازم است دفترچه بیمه را در زمان پذیرش ارائه داده و سپس تا زمان ترخیص نزد خود در بخش نگهداربی نماید.
  •  بیمارانی که دارای بیمه مکمل هستند یک هفته پس از ترخیص با دردست داشتن اصل صورتحساب به واحد مدارک پزشکی مراجعه و مدارک لازم جهت ارائه به بیمه موردنظر را دریافت نمایند.
بیمارانی که دارای دفترچه بیمه نیروهای مسلح میباشند قبل از بستری میبایستی به سازمان بیمه گری نیروهای مسلح مراجعه و معرفی نامه سازمان مذکور را دریافت و هنگام بستری به پذیرشگر ارائه نمایند.
بیماران میبایستی هنگام بستری در بیمارستان فاقد هرگونه زیورآلات باشند در غیر اینصورت طبق قوانین از ورود بیمار به اتاق عمل جلوگیری خواهد شد.
 
مدارک لازم جهت بستری:
1.اصل شناسنامه بیمار و همسر بیمار
2. کپی صفحه اول و دوم شناسنامه بیمار و همسر بیمار
3.اصل و کپی کارت ملی بیمار و همسر بیمار (اصل کارت اقامت یا پاسپورت بیماران خارجی)
4. اصل دفترچه بیمه و کپی صفحه اول
5. حضور قیم قانونی ( در صورت فوت قیم قانونی ، گواهی فوت یا مدرکی دال بر فوت قیم ) ( برای بیماران زیر 18 سال )
6. حضور همسر بیمار ( برای خانم های متاهل )
7. برگه مشاوره قلب ، بیهوشی،  آژمایشات، سونوگرافی ها، سی تی اسکن ، MRI ، 
8. پاسخ مشاوره های مورد درخواست پزشک 
9. اصل و کپی کارت اقامت یا پاسپورت بیمار و همسر بیمار  ( برای اتباع خارجی )
4.اصل دستور بستری به تاریخ روز
5. قبل از بستری حتماً تاییدیه پزشک متخصص قلب و بیهوشی, جواب آزمایش خون,سونوگرافی,رادیوگرافی,پاپ اسمیر و یا مشاوره قبل از بستری را همراه داشته باشید تا ضمیمه پرونده گردد.

اطلاعات مربوط به پذیرش درمانگاه:


شروع به کار دستگاه نوبت دهی درمانگاه ساعت 7 صبح می باشد؛ بیماران پس از دریافت نوبت درمانگاه مورد نظر منتظر فراخوان پذیرش می مانند.

- نحوه پذیرش سرپائی درمانگاه های صبح:

1. دستگاه نوبت دهی درمانگاه از  ساعت 7 صبح فعال می باشد.
2. متصدی اطلاعات به ترتیب حضور مراجعین در بیمارستان شماره درمانگاه مورد نظر را تحویل می دهد.
3. بیماران پس از دریافت شماره درمانگاه موردنظر منتظر فراخوان پذیرشگر می مانند.
4. پذیرش گر بیمار را به صورت سیستمی پذیرش نموده و در صورت لزوم تشکیل پرونده سرپائی داده می شود.
5. بیمار به صندوق مراجعه و پس از پرداخت قبض به درمانگاه مورد نظر هدایت می شود.
 
 
 - مدارک لازم جهت پذیرش درمانگاه:

1.کارت شناسائی معتبر یا کارت ملی
2.دفترچه بیمه.

- ساعات کار درمانگاه :

صبح 11-8            بعدازظهر 16-14
 
-نحوه نوبت گیری درمانگاه عصر(کلینیک ویژه):

 
شماره های تماس جهت دریافت نوبت درمانگاه ها:

02186089001
02186089003
02186089005
02186089007
 
توضیحات 1: پنج شنبه ها ساعت 12 ظهر با شماره های فوق تماس گرفته و برای هفته آینده وقت درمانگاه رزرو شود (هنگام مراجعه به کد رهگیری نیاز می باشد).
 
توضیحات 2 : بیمارانی که در کلینیک ویژه توسط پزشک معالج جهت پذیرش بعدی تعیین وقت می گیرند با مراجعه به پذیرش، نوبت بعدی در سیستم HIS ثبت می گردد و نیازی به تلفن مجدد جهت وقت گیری نمی باشد.

معرفی واحد درآمد وترخیص
 

واحد درآمد  و ترخیص ازلحاظ جغرافیایی درطبقه همکف درضلع شرقی بیمارستان واقع شده است وازلحاظ کاربردی درواقع ورودی مالی بیمارستان میباشد .به عبارتی کلیه بیماران که چه دربحث سرپایی وچه دربحث بستری مراجعه میکنند  درنهایت کلیه کارها وصورتحساب بیمه ای آنها ازطریق واحد درآمد به  بیمه ها ارسال میگردد.

بیمه های طرف قرارداد:


تامین اجتماعی بیمه سلامت و بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح بیمه تکمیلی دی - بیمه آتیه سازان حافظ - بیمه ایران - بیمه آسیا - بیمه البرز - بیمه میهن - بیمه دانا - بیمه کمک رسان (SOS) - بیمه نوین - بیمه کوثر - بیمه سینا - بیمه بانک ملت - بیمه ریاست جمهوری - بیمه معلم - بیمه بانک صادرات - بیمه دی - بیمه شهرداری - بیمه پارسیان - بیمه ما 
 
فرآیند ترخیص بیماران :
 

 
1- در واحد ترخیص مدارک بیمه ای شامل کپی تاییده و دو برگ دفترچه چک میگردد و پس از آن اوراق درمانی بیمار با سیستم چک میگردد و نواقص بر طرف می گردد.
2- مرحله بعد پس از محاسبه و بررسی پرونده  قبوض داروخانه و صندوق جهت تسویه حساب بیمار به همراه بیمار داده میشود.
3- پس از تسویه حساب کامل همراه بیمار مجدد به ترخیص مراجعه می کند و کارشناسان ترخیص برگه خروج را به وی تحویل میدهند تا بتواند بیمار خود را از بخش ترخیص نماید.