جلسه مشترک میان بیمارستان فارابی و شهرداری منطقه ۱۱ برگزار شد


۱۲ دی ۱۳۹۶
به گزارش روابط عمومی بیمارستان فارابی، جلسه مشترک بین شهرداری منطقه ۱۱ و بیمارستان فارابی ظهر روز شنبه ۹ دی ماه ۹۶ با حضور دکتر صدرالسادات، رییس، دکتر صنعتکار، قائم مقام ریاست و مرادی، مدیر بیمارستان و هچنین دکتر آبادیان، شهردار منطقه ۱۱ شهرداری تهران و جمعی از معاونان این منطقه،  در سالن شورای مرکز تحقیقات چشم این بیمارستان برگزار شد.
درابتدای این جلسه دکتر صدرالسادات ضمن خوشامدگویی به شهردار و هیئت همراه، برگزاری جلسات میان بیمارستان فارابی و شهرداری منطقه ۱۱ را سبب تعامل خوب بین این دو مجموعه و  زمینه ساز رفع مشکلات عمرانی و توسعه ای بیمارستان و شهرداری دانست. رییس بیمارستان فارابی سپس در ارتباط با همراه سرای بیمارستان اظهار داشت:  بیشتر مراجعین ما را بیمارانی از شهرهای دور و یا حومه شهر تهران تشکیل می دهند که به دلیل نبود محل مناسب در بیمارستان جهت اسکان همراهان ،مجبور به گذراندن شب در فضای باز و یا پارک مجاور بیمارستان هستند که این موضوع در فصول سرد و گرم سال باعث ایجاد مشکلات زیادی برای آنها می گردد. درخواست ما از شهرداری این است که روند تحویل ساختمان همراه سرا به بیمارستان فارابی را تسریع بخشد. وی در ادامه گفت: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته با شهرداری بیشتر مشکلاتی که در ارتباط با کوچه منتهی به درب جدید بیمارستان وجود داشت مرتفع گردید و فقط مسائلی چون مناسب سازی پیاده رو، توقف غیرمجاز خودروها در داخل کوچه و زیباسازی باقیمانده که امیدواریم با همکاری شهرداری اصلاح شود. وی همچنین نبود پارکینگ برای مراجعه کنندگان را یکی از اصلی ترین مشکلات موجود در راستای تامین رفاه بیماران و همراهان برشمرد و افزود: ما نه تنها در زمینه نبود پارکینگ برای مراجعه کنندگان مشکلاتی داریم، حتی در تخصیص فضای پارک خوردو برای کارکنان نیز کمبودهایی را احساس می کنیم و اگر بتوانیم با همکاری شهرداری و احداث پارکینگ طبقاتی این مشکل را رفع نماییم قدم بزرگی در رفع مشکل بیماران برداشته ایم.
در ادامه دکتر آبادیان شهردار منطقه ۱۱ با ابراز خشنودی از برگزاری این جلسه اظهار داشت: ما امیدواریم که ساختمان همراه سرای بیمارستان فارابی هرچه سریعتر در اختیار این بیمارستان و مراجعین آن قرار گیرد. وی همچنین آمادگی شهرداری برای ارائه بسته های پیشنهادی و مشاوره ای جهت ایجاد پارکینگ برای بیمارستان را اعلام و افزود: این بسته های مشاوره ای می تواند مسیر بیمارستان فارابی در جذب سرمایه گذار جهت احداث پارکینگ را هموار کند. 
ایجاد فضای سبز، مشکلات ترافیکی موجود در مسیرهای منتهی به ورودی های بیمارستان، زیباسازی و روشنایی درب شماره ۳  و مشکلات آسانسور پل هوایی منتهی به این درب واقع در خیابان کارگر جنوبی از دیگر مسائلی بود که در این جلسه به آن پرداخته شد. 
خبر و عکس: قاضی میرسعید


منبع: بيمارستان فارابي دانشکده پزشکي