پیام دبیر علمی بیست و چهارمین سمینار سالیانه فارابی


۲۳ مهر ۱۳۹۶
همکاران گرامی 
بیمارستان فارابی، قطب علمی چشم پزشکی کشور، مرکز اصلی تربیت نیروهای متخصص چشم پزشکی در ایران است.
 فارابی ملجاء نیازمندان به خدمات چشم پزشکی در سراسر کشور است. خدمات فارابی تعطیلی نمی شناسد حتی در ایام تعطیلات طولانی نوروز که اکثر مراکز گاه تا یک ماه تعطیل می باشند تنها مرکزی که با تمام توان به ارائه خدمات خود ، آن هم در سطح فوق تخصصی، ادامه می دهد بیمارستان فارابی است.
 ویزیت هزاران بیمار در هفته، انجام چند صد هزار جراحی در سال، تربیت حداقل ۳۵ دستیار و فلوشیپ چشم پزشکی در سال و برگزاری جلسات کوچک و بزرگ متعدد و منظم آموزشی همگی حکایت از قدرت و توانمندی و  مقام و جایگاه علمی فارابی دارد .
یکی از شاخصه های مهم مرکزی آکادمیک در حد فارابی که چشم پزشکی ایران با نام آن و ایران با نام آن عجین است، برگزاری جلسات منظم آموزشی برای ارتقای سطح علمی جامعه پزشکی است. 
سمینار فارابی همه ساله در فصل بهار در مکانی دلپذیر و محیطی آرام و صمیمی برگزار می شود و اکثر همکاران چشم پزشک خصوصا دانش آموختگان فارابی برای تبادل آخرین دستاوردهای علمی و در اختیار نهادن تجربیات خود به سایر همکاران گرد هم می آیند.
سمینار فارابی نماد علمی گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و بیمارستان فارابی، قطب علمی و درمانی چشم پزشکی ایران است. سمینار فارابی میراث گرانبهای پیشکسوتان رشته چشم پزشکی کشور است که به دست ما رسیده است. وظیفه یکایک ما است تا در برگزاری هرچه باشکوهتر آن بکوشیم و هر سال این سمینار را باشکوهتر از سال قبل برگزار نماییم . آری این مسئولیت هریک از ما اعضای هیئت علمی فارابی است.
دیدار خانواده بزرگ فارابی و تجدید خاطرات در شب بزرگ فارابی و تجلیل از پیشکسوتان و بازنشستگان و برگزاری جشنواره شمس از برنامه های بیست و چهارمین سمینار سالیانه فارابی است. 
وعده دیدار دانش آموختگان و دوستداران فارابی ؛ ۱۲ الی ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ – تهران هتل المپیک 
دکتر سید ضیاء الدین طباطبائی
دبیر علمی بیست و چهارمین سمینار سالیانه فارابی


منبع: بيمارستان فارابي دانشکده پزشکي