دبیر علمی بیست و چهارمین سمینار سالیانه فارابی: سمینارفارابی نماد علمی گروه چشم پزشکی است


۲۳ مهر ۱۳۹۶

 دکتر سید ضیاء الدین طباطبائی، دبیر علمی بیست و چهارمین سمینار سالیانه فارابی با اعلام این خبر افزود: سمینار آتی فارابی نیز مانند سال های گذشته با همکاری و هماهنگی تمامی اعضای هیئت علمی گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و در قالب سمپوزیوم ها و کارگاه های مختلف در رشته های تخصصی چشم پزشکی برگزار خواهد شد. همچنین در انتخاب مباحث سمینار دو نکته مدنظر قرار خواهد گرفت؛ یکی کاربردی بودن مطالب به طوزی که مباحث تخصصی برای تمامی چشم پزشکان و دستیاران قابل استفاده باشد و نیاز همکاران را در بالین و معالجه بیماران برآورده سازد و دیگر این که در تمامی بخش ها تازه های چشم پزشکی در اولویت خواهد بود.

دبیر علمی بیست و چهارمین سمینار سالیانه فارابی با بیان اینکه برای برنامه ریزی سمینار، دو کمیته علمی و اجرایی انجام و پیگیری خواهد شد افزود: اولین جلسه این کمیته ها در نیمه اول مهر ماه برگزار خواهد شد.
  وی در مورد برنامه های جنبی سمینار نیز اظهار داشت: چند برنامه جانبی برای سمینار بیست و چهارم در نظر گرفته شده است. از جمله جشنواره فیلم و عکس و  مسابقه معرفی بیماران جالب «Rapid Fire Case Presentation» است  که به مدت یک و نیم ساعت قبل از ویدیو ژورنال برگزار خواهد شد و به نفرات برتر هر برنامه جوایز نفیسی اهدا می گردد.
دیدار خانواده بزرگ فارابی و تجدید خاطرات در شب بزرگ فارابی و تجلیل از پیشکسوتان و بازنشستگان از جمله برنامه هایی است که دکتر طباطبایی به آن اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین برنامه های پیشنهادی امسال برگزاری جشنواره چشم پزشکی و علوم بینایی شمس در شب فارابی است که قطعا این امر موجب برگزاری باشکوه تر هردو برنامه خواهد شد.
 دبیر علمی سمینار بیست و چهارم فارابی در مورد زمان و نحوه ثبت نام گفت: ثبت نام قطعا اینترنتی خواهد بود و پس از برگزاری کمیته های علمی و اجرایی و تصویب زمانبندی سمینار، در مورد زمان ثبت نام  و جزئیات شرکت در سمینار اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت و  فراخوان ارسال آثار برنامه های جنبی نیز داده خواهد شد.
دکتر طباطبائی در مورد حضور میهمان خارجی در سمینار اظهار داشت: انشاءالله قصد داریم از چند نفر همکاران چشم پزشک برجسته ایرانی مقیم خارج از کشور در رشته های مختلف دعوت به عمل آوریم تا همکاران به ویژه همکاران جوان با آخرین دستاوردهای چشم پزشکی دنیا آشنا شوند.
وی هدف از برگزاری سمینار فارابی را تبادل آخرین اطلاعات و دستاوردهای علمی و تجربیات عملی بین چشم پزشکان به خصوص دانش آموختگان بیمارستان فارابی دانست و  افزود: سمینار فارابی نماد علمی بیمارستان فارابی به عنوان قدیمی ترین و بزرگترین مرکز آکادمیک چشم پزشکی کشور و  نشانه توانمندی و جایگاه بالای علمی قطب علمی و درمانی چشم پزشکی کشور است.  
دکتر طباطبایی در پایان سخنانش از تمامی چشم پزشکان به ویزه اعضای هیئت علمی و دانش آموختگان فارابی دعوت کرد تا با شرکت گسترده در بیست و چهارمین سمینار فارابی، میراث گرانبهای پیشکسوتان چشم پزشکی در برگزاری هرچه باشکوه تر آن سهیم گردند. 

خبر: امیدوارمنبع: بيمارستان فارابي دانشکده پزشکي