کارگاه آشنایی دستیاران سال اول با بیمارستان سینا برگزار شد


۱۰ مهر ۱۳۹۶
به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا، کارگاه دو روزه آشنایی دستیاران سال اول با بیمارستان سینا سه شنبه 4 مهر ماه سال 96 با حضور دکتر غلامرضا پورمند، رئیس این مرکز، دکتر محمدعلی صحرائیان، قائم مقام رئیس، دکتر محمدرضا خاجوی و دکتر آذر حدادی، معاونان آموزشی و پژوهشی بیمارستان در سالن شورای ریاست این مرکز آغاز به کار کرد.
یازدهمین دوره کارگاههای دو روزه آشنایی دستیاران سال اول با مجموعه بیمارستان سینا به همت دکتر خاجوی؛ معاون آموزشی، این مرکز در روزهای سه شنبه و چهارشنبه، چهارم و پنجم مهرماه سال جاری با اهداف آشنایی با اعضای هیئت رئیسه، معاونت های آموزشی، پژوهشی و درمانی بیمارستان و همچنین آشنایی با بخش های درمانی، اداری و پشتیبانی این مرکز برگزار شد.
   شروع اولین روز كارگاه با سخنان دكتر پورمند آغاز شد و ایشان ضمن خیرمقدم به دستیاران جدیدالورود به معرفی ویژگی های بیمارستان سینا و بیان اهداف برگزاری این کارگاه پرداخت.
 در ادامه نیز استادان بیمارستان طبق برنامه زمانبندی کارگاه دو روزه به تدریس و توضیح مباحث مربوطه پرداختند.
  موضوعات مطرح شده در اولین روز کارگاه شامل، معرفي مرکز توسعه پژوهش و مراکز تحقیقات بیمارستان، آشنایی با معاونت آموزشی، چگونه مطالعه کنیم، تعهد حرفه ای، انتقال خون و نحوه صحیح درخواست خون، رضایت نامه و برائت نامه، پروفیلاکسی به دنبال مواجهه شغلی و معرفی گایدلاین آنتی بیوتیک قبل ازجراحی، مشاوره پزشکی قانونی ، گواهی فوت، آشنایی باPACS و  آشنایی با کمیته های بیمارستانی بودند.
و در دومین روز کارگاه به موضوعات، جستجوی الکترونیکی و آشنایی با سایت TUMS، انجام صحیح مشاوره های درمانی، درمانگاه اورژانس و طب اورژانس،  نحوه نمونه گیری بالینی و ارسال به آزمایشگاه و روش صحیح پرونده نویسی پرداخته شد.
این کارگاهها هرسال و همزمان با شروع سال تحصیلی و ورود دستیاران جدید به این مرکز برگزار می گردد./


منبع: بيمارستان سينا دانشکده پزشکي