همزمان با برگزاری پنجمین مرحله طرح مهر ولایت، بخش‌های جدید ICU و CCU بیمارستان امیراعلم با حضور رئیس دانشگاه افتتاح و به مرحله بهره برداری رسید


۳۰ مهر ۱۳۹۳

به گزارش روابط عمومی بيمارستان اميراعلم، پنجمين مرحله طرح مهر ولايت، با هدف عيادت از بيماران 20 مهر 93 با حضور ریاست دانشگاه در بيمارستان اميراعلم برگزار شد. 
اجرای این طرح که مقارن با عيد غدير خم است، به همت نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دانشگاه و با مشاركت بيمارستان اميراعلم و مركز فرهنگي قرآن و عترت با حضور دكتر جعفريان رئيس دانشگاه، حجت‌الاسلام‌والمسلمين دكتر عيسي زاده مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه، دكتر بيگلر، دكتر عليپور، دكتر محقق به ترتيب معاونين توسعه مديريت و برنامه‌ريزي منابع، درمان و دانشجويي و فرهنگي، دكتر اكبري رئيس دانشكده توان‌بخشي، دكتر توكلي رييس بيمارستان، زراعتکار مدیر و جمعي از اعضاي هيات علمي، پزشکان و پرسنل بيمارستان اميراعلم برگزار شد. 
برپایی این جشن که همزمان با افتتاح و بهره برداری بخش‌هاي ويژه بستري ICU و CCU بود، گامی عملی در جهت رضايتمندي بيماران را بدنبال داشت و عیادت از بیماران در حالی که از هتلینگ بهتری برخوردار بودند، خرسندی مسئولین را چندبرابر کرد. 
این مراسم ابتدا با تلاوت آیاتی از قرآن مجید آغاز شد و سپس دكتر توكلي رئيس بيمارستان با تبريك عيد سعيد غدير خم و تشكر از دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري و مركز فرهنگي قرآن و عترت، در مورد برگزاري اين برنامه معنوي اظهار خرسندی کرد و گفت: طرح مهر ولايت همزمان با افتتاح بخش‌هاي ويژه ICC و CCU اين بيمارستان برگزار مي‌شود و اميدواريم ميزبان خوبي براي همكاران باشيم. 
وی بهره‌برداري از بخش‌هاي ويژه اين بيمارستان كه مقارن با عيد غدير خم است را هديه‌اي براي رفاه حال بيماران مراجعه‌كننده خواند و گفت:   بخش سی سی یوی بيمارستان اميراعلم كه پيش از اين شش تخت داشت، از اين پس با 11 تخت به بيماران خدمت‌رساني مي‌كند و بخش آی سی یو نيز از هشت تخت به 14 تخت افزايش داشته و از اين پس در اختيار بيماران قرار مي‌گيرد. 

رئیس بیمارستان اظهار امیدواری کرد: پیش از اين بسياري از بيماران به علت كمبود فضا در بخش ICU و CCU پذيرش نمي‌شدند، اما با اين افزايش ظرفيت، اميدواريم ارائه خدمت‌ مطلوب‌تري ارائه شود.
در ادامه، حجت‌الاسلام‌والمسلمين عيسي زاده با تبريك عيد سعيد غدير خم از همه كاركنان بيمارستان، روحانيت، ائمه جماعات و مبلغان دفتر نهاد قدرداني كرد و این اقدام به ظاهر کوچک را کار فرهنگی ارزشمندی خواند. 
حاج آقا عيسي زاده، با اشاره به تأكيد مقام معظم رهبري در خصوص سبك زندگي سالم و اسلامي، تصريح كرد: به‌پاس زحمات انقلاب شكوهمند اسلامي، نظام اسلامي كشور به عنوان الگو در دنيا مطرح است و اگر هركدام از افراد، خود به اصل زندگي سالم و اسلامي معتقد باشند مطمئناً جامعه‌اي شايسته خواهیم داشت.
سپس دكتر علي جعفريان رئيس دانشگاه، با تبريك عيد سعيد غدير خم، یادآور شد: عيادت از بيماران كار فوق‌العاده ارزشمندي است كه بايد در برنامه كاري خودمان قرار دهیم و اين‌گونه فعاليت‌ها يك حركت جهادي و قابل‌تقدير است چرا كه خدمت كردن به بيماران علاوه بر ایجاد رضايت در آنها، اجر اخروي نيز به همراه دارد.
وی با اشاره به همزماني اجراي اين طرح با افتتاح بخش‌هاي ويژه ICU و CCU بيمارستان اميراعلم، تأكيد كرد: ارائه خدمات درماني و علمي بدون اعلام نارضايتي عمده از سوي بيماران، كار بزرگي است كه الحمدالله همكاران پرتوان مراكز دانشگاهي آن را بدون هيچ‌گونه چشمداشتي انجام مي‌دهند.
رئيس دانشگاه ضريب اشغال تخت در مجموعه بيمارستان‌هاي دانشگاه را 87 درصد اعلام کرد و افزود: اين ظرفيت بالا اگر چه از سويي نشانگر پاسخگويي ما به نياز مردم است كه در جاي خود از نعمت هاي والاي الهي است؛ اما از سوي ديگر تهديدي است كه لزوم توجه به توسعه مراكز ما را نشان مي دهد و به يقين در آينده اي نزديك ما شاهد عدم امكان پاسخگويي مناسب به مراجعين خواهيم بود. 
در ادامه دكتر جعفريان با اشاره به متوسط سن 50 ساله بيمارستان‌هاي كشور و ضرورت نوسازي و تجهيز آنها، در مورد توسعه بخش های ویژه این بیمارستان اظهار داشت: افتتاح بخش‌هاي جديد ICU و CCU بيمارستان اميراعلم نمونه‌اي از حركت جهادي است، چراكه علي‌رغم محدوديت فضا باز هم براي رفاه حال بيماران تلاش مي‌كنيم.
رئيس دانشگاه با تأكيد بر لزوم بازسازي بيمارستان اميراعلم، خاطر نشان كرد: به دنبال آن هستيم تا بيمارستان اميراعلم را به فضاي جديدي منتقل كنيم تا ظرفيت آن بين 500 تا 1000 تخت افزايش يابد. 
ایشان در پایان  با قرائت فرازی از خطبه 31 نهج‌البلاغه اميرالمومنين (ع) خطاب به فرزندش امام حسن مجتبي (ع)، آن را تذکری برای خود و دیگران دانست و چنین بیان کرد: پسرم! خود را ميان خويش و ديگرى ميزانى بشمار، پس آنچه براى خود دوست مي‌داري براى جز خود دوست بدار؛ و آنچه تو را خوش نيايد براى او ناخوش بشمار؛ و ستم مكن چنانكه دوست ندارى بر تو ستم رود، و نيكى كن چنانكه دوست مي‌داري به تو نيكى كنند؛ و آنچه از جز خود زشت مي‌داري براى خود زشت بدان، و از مردم براى خود آن را بپسند كه از خود مي‌پسندي در حق آنان، و مگوى به ديگران آنچه خوش ندارى شنيدن آن، و مگو آنچه را ندانى، هر چند اندك بود آنچه مي‌داني، و مگو آنچه را دوست ندارى به تو گويند. 
برنامه بعدی این طرح چنان که از قبل پیش بینی شده بود، حضور در بخش ها و دلجویی و عیادت از بیماران بود که با اهدای بسته‌هاي پذيرايي و فرهنگي توسط رییس دانشگاه، مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري، رییس بیمارستان و دیگر مسئولین هیئت همراه صورت گرفت. 
گفتنی است، در حاشیه این برنامه دکتر جعفریان، دکتر عیسی زاده، دکتر بیگلر، مهندس مکری، دکتر صدف علیپور و چند تن از مسئولین دیگر با همراهی رئیس و مدیر بیمارستان از بخش های مختلف و نیز پروژه طرح توسعه بیمارستان امیراعلم بازدید کردند و رئیس دانشگاه خواستار سرعت بخشیدن به اقدامات اجرایی در جهت اتمام ساختمان جدید شد.  
خبر: لیلا آذین مهر 
عکس: اعظم وحدت حسینی
        هنگامه محمدی

گالری تصاویر


منبع: بيمارستان امير اعلم دانشکده پزشکي