افزایش اندازه حروف کاهش اندازه حروف

قوانين و مقررات بخشهاي روانپزشكي (بزرگسال)

 

خانواده گرامي

با سپاس و تشكر از اعتماد شما به كاركنان بخشهاي  روانپزشكي خواهشمند است در جهت درمان مناسب تر بيمارتان به نكات زير توجه فرماييد:

*    بیمارستان روانپزشکی روزبه یکی از مراکز مهم آموزشی، درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی تهران می باشد. در این مرکز خدماتی از قبیل درمانگاه (بزرگسال و اطفال) روانشناسي باليني، ارزیابی روانشناختی، روان درمانی (گروه درمانی، خانواده درمانی تحلیلی و شناختی رفتاری)، نورولوژی، نوار مغز، شوک درمانی، کاردرمانی، مددکاری، درمانگاه مغز و اعصاب، مرکز روزانه، واحد ویزیت در منزل، آزمایشگاه و داروخانه  ارائه می گردد.

 

*    این بیمارستان دارای بخش اورژانس، بخشهاي روانپزشکی بزرگسال (4 بخش مردان و 2  بخش زنان) و دو بخش روانپزشکی کودک و نوجوان (دختران و پسران) می باشد.

 

*    در بخش پزشك، پرستار، روانشناس، مددكار اجتماعي و كاردرمانگر به صورت تيمي درمان و نظارت بر رفتار يیمارتان را به عهده دارند. بديهي است مسئوليت بيمار در نهايت به عهده پزشك مربوطه مي باشد.

 

*    طول مدت بستري به طور متوسط 6 هفته مي باشد، بديهي است در صورت لزوم ممكن است طبق تشخيص پزشك معالج افزايش يا كاهش يابد.

 

*    بيمار شما روزانه توسط دستيار روانپزشكي و هفته­اي يك بار توسط استاد ويزيت مي­شود. چنانچه قصد ملاقات با پزشك بيمارتان را داريد از قبل با بخش هماهنگ كنيد و بدون اطلاع قبلي مراجعه نفرماييد.

 

*    برنامه ثابت ملاقات بيمارستان روزهاي دوشنبه، چهار شنبه و جمعه از ساعت 2 لغايت 4 بعداز ظهر  مي باشد. توجه شود فقط وابستگان درجه اول (پدر، مادر، خواهر، برادر، همسر و فرزندان) اجازه دارند بيمار را ملاقات كنند ملاقات كنندگان فقط با ارائه كارت ملاقات اجازه ورود به بخش را دارند. از آوردن كودكان زير 7 سال خودداري نماييد.

 

*    ساعت تماس تلفني با بيماران از ساعت 15 الي 17 مي باشد. لطفا˝ خارج از اين ساعت تماس نگيريد.

 

*    خانواده موظف مي باشد بر اساس نظر پزشك معالج هر چند بار كه نياز باشد در بخش حضور يابند.

 

*    جهت ملاقات با پزشك، از قبل با مسئول بخش هماهنگي كنيد.

 

*    گاهي اوقات طبق نظر كاركنان بخش ضرورت دارد جهت پيشگيري از آسيب زدن بيمارتان به خود و ديگران او را مهار كرد. با دستور پزشك معالج اين امر از طريق صحبت، استفاده از دارو، استفاده از اتاق خلوت و نهايتا ˝ آرام و ثابت كردن روي تخت، انجام مي گيرد.

 

*    رعايت مقررات مربوط به بخش از جمله پوشش و وضعيت ظاهري مناسب و عدم استفاده از زيورآلات و وسايل آرايشي براي تمام بيماران الزامي مي باشد.

 

*    تهيه وسايل شخصي از قبيل حوله، حمام، صابون، شامپو، ليف، شانه، مسواك، خميردندان، دمپايي پلاستيكي، ليوان پلاستيكي و لباس زير بر عهده خانواده هاي محترم مي باشد.

 

*    بيمار اجازه ندارد از لباس شخصي استفاده نمايد و بايستي از لباس هاي متحدالشكل بيمارستان استفاده نمايد، مگر با اجازه پزشك معالج.

 

*    از آوردن لباس شخصي و كفش، جهت جلوگيري از فرار بيمار خودداري كنيد.

 

*    داشتن تلفن همراه در بخش ممنوع مي باشد، لذا از دادن تلفن به بيماران خودداري نماييد.

 

*    به همراه داشتن وسايل تيز ، برنده، شكستني، آينه، ماشين ريش تراش و داروي اضافه و مواد مخدر نزد بيماران ممنوع مي باشد، لذا از آوردن اين وسايل اجتناب كنيد.

 

*    در صورت تمايل به پرداخت كمك­هاي نقدي و اهدايي به بيماران با مسئول بخش هماهنگي نماييد.

 

*    به دليل احتمال مفقود شدن، نگهداري پول نقد، وسايل قيمتي ، اسناد و مدارك  نزد بيماران ممنوع مي باشد.

*    مسئوليت مراقبت از بيماران با كاركنان بخش درماني مي باشد و با توجه به اختفاي وسايل خطرناك توسط برخي از بيماران بستري در بخش، كاركنان موظف به كنترل منظم وسايل شخصي بيماران مي باشند.

 

 از نظرات و پيشنهادات شما براي بهتر شدن امور استقبال مي نماييم.