بازدید خانم دکتر فاطمه نورهاشمی متخصص طب سالمندان از فرانسه

بازدید خانم دکتر فاطمه نورهاشمی متخصص طب سالمندان از فرانسه

26 4 1397

حذف
تک ستونه
حذف
ویرایشگر متن
گروه طب سالمندان دانشگاه تهران در هفتمین سال تأسیس، و در راستای گسترش فعالیت‌های آموزشی و همکاری‌های برون مرزی خود، میزبان خانم دکتر فاطمه نورهاشمی، متخصص طب سالمندان از فرانسه بود.
 
در این برنامه سه روزه که در تاریخ بیستم تا بیست و دوم اسفند ماه در بخش طب سالمندان بیمارستان ضیائیان - که به عنوان تنها بخش سالمندان در کشور شناخته می‌شود - برگزار گردید، خانم دکتر نورهاشمی تجربه‌های بیست و اندی ساله خود در زمینه مراقبت و درمان بیماران سالمند را با اساتید و دستیاران طب سالمندان در میان گذاشتند.
 
بررسی اهمیت و جایگاه طب سالمندان و نقش آن در پیشگیری یا کاهش ناتوانی‌ها و بهبود کیفیت زندگی، تفاوت رویکردهای درمانی و تشخیصی در سالمندان با سایر گروه‌های سنی، چگونگی ارزیابی و مدیریت سالمند مبتلا به چندین بیماری زمینه‌ای، سیستم‌های درمانی و مراقبتی سالمندان در فرانسه و بررسی کمبودها در ایران، از سایر موارد مورد بحث بود.
 
علاوه بر آن، با برگزاری دو جلسه راند آموزشی بر بالین بیمار و ویزیت بیماران سرپایی مراجعه کننده به درمانگاه، تلاش شد تا به شکلی عملی و ملموس از تجربه ارزشمند این استاد و رئیس بخش یکی از قطب‌های مهم طب سالمندان در فرانسه، بهره گرفته شود.
 
با توجه به سیر صعودی جمعیت سالمندان و تغییر هرم سنی جامعه، بی‌شک تداوم چنین برنامه‌هایی گامی مؤثر در راستای بهبود کیفی خدمت‌رسانی به این گروه آسیب‌پذیر خواهد بود.


منبع:گروه طب سالمندان دانشکده پزشکی

نظرات

سوال

captcha

لیست نظرات

5/5 0 0 0