راهنمای ثبت بیمار آموزشی

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

راهنما و دستورالعمل ثبت بیمار آموزشی در سامانه

قابل توجه کلیه دستیاران گرامی
ازابتدای شهریور 94 هر دستیار ملزم است هر دوماه یک بیمار آموزشی را از میان بیماران اورژانس با اطلاعات کامل و جامع در سامانه لاگ بوک الکترونیک ثبت نماید. ضمن اینکه از این موارد آموزشی در کلاسها و برنامه های انجمن علمی طب اورژانس استفاده خواهد شد، مجموعه ای جامع از بیماران خواهیم داشت که می توانیم بعنوان اهداف آموزشی از آنها استفاده نماییم.اهداف:
  • دستیاران یاد بگیرند که پیگیری کردن سیر بالینی بیماران و مطالعه هدفمند و بر اساس منابع روز علمی بهترین شیوه برای یادگیری پزشکی است. این مورد یکی از اهدافی است که در توانمندی های ذکر شده برای همه متخصصین تحت عنوان practice based learning  آورده شده و در ارزیابی های آنها هم لحاظ میشود.
  • دستیاران شیوه جستجوی منابع علمی و به روز را تمرین کنند.
  • دستیاران با نحوه نگارش آکادمیک آشنا شوند و آن را تمرین کنند.
  • نهایتاً با به اشتراک گذاشتن تجربیات و نتیجه تحقیقات بتوان یک منبع علمی خوب داخلی برای گروه داشت.
مراحل مختلف ثبت بیماران:
  • بدلیل محدودیت فضای سرور در دانشگاه تصمیم گرفته شد که تصاویر و فایلهای بیماران ابتدا در سرور خارجی آپلود شود و سپس در فرم ثبت آدرس فایلها آورده شود. وبسایت picofile.com حدود 10 گیگابایت فضای رایگان در اختیار هر فرد قرار می دهد و فضای مناسبی جهت نگهداری آنلاین فایلهای شما می باشد. برای راهنمایی جهت چگونگی بازکردن حساب در این سایت و آپلود فایل به این لینک مراجعه کنید.  پس از بازکردن حساب ابتدا فایلهای بیماران را در آن آپلود کنید و آدرس صحیح فایل را با کلیک کردن بر روی آن بدست آورید.
  • برای روند ثبت و پیگیری بیماران کلیه افراد به منوی بیمار آموزشی مراجعه نمایند.
  • فرمت کلیه تصاویر باید در فرمت jpg باشد. ابتدا از تصویر فرم کامپیوتری ابتداب رونده که مشخصات بیمار، بیمارستان و تاریخ بستری مشخص است را در سامانه لاگ بوک آپلود کنید( فقط این تصویر را میتوانید در سامانه آپلود کنید)
  • توضیحات جامع  و کامل در فرم ثبت بیمار داده شده است. در انتهای فرم چنانچه از ارسال اطلاعات بیمار خود یه سردبیر مسئول بررسی بیماران اطمینان دارید مشخص کنید. بدین ترتیب اطلاعات فرم در اختیار سردبیر قرار گرفته و چنانچه نیاز باشد به یکی از اعضای هیات علمی جهت بازبینی ارسال خواهد شد. چنانچه در هر کدام از مراحل نیاز به بازنگری در فرم باشد به اطلاع دستیار خواهد رسید.
  • پس از نهایی شدن کیس، فرم در وضعیت انتشار قرار گرفته و همه میتوانند آن را ببینند. در صفحه بیمار آموزشی همه میتوانند در انتهای صفحه نظر بگذارند و به کیس آموزشی امتیاز دهند. برترین بیمار بر اساس نظرات و امتیاز جمع آوری شده انتخاب خواهد شد.
موفق باشید.