تدریس همتایان

حذف
تک ستونه
حذف
ویرایشگر متن
تعریف و اهمیت
استفاده از همتایان در تدریس امروزه در کنار سایر روش‌های فعال دانشجو- محور مورداستفاده قرار می‌گیرد. در این روش دانشجویان هم‌رده یا سال بالاتر برای تدریس همکاری می‌کنند.
يكي از توانمندي‌هاي موردنیاز پزشكان مهارت‌هاي معلمي است. يادگيري اين مهارت‌ها بايد از دوران آموزش رسمي شروع شود. به همين دليل انواع برنامه‌های استفاده از "همتایان در تدریس" یکی از حیطه‌های در حال رشد و موردتوجه در آموزش پزشکی است. دانشکده‌های پزشکی به‌صورت مختلف این فرصت آموزشی را در مؤسسات خود بکار گرفته و نتایج و بروندادهای مثبت آن را گزارش نموده‌اند. از مهم‌ترین مزایای استفاده از همتایان در تدریس راحتی دانشجویان با همکلاسی‌های خود، کم کردن حجم کاری اعضای هیات علمی، فراهم شدن تجربه تدریس و یادگیری عمیق برای دانشجویان مدرس، معرفی الگوهای موفق دانشجویی است. در آموزش رشته پزشکی فرصت‌های مختلفی وجود دارد که دانشجویان سال بالاتر یا هم‌رده به‌خوبی می‌توانند به ایفای نقش آموزشی بپردازند. دانشکده پزشکی تهران به‌عنوان دانشگاه پیشتاز در ارتقای کیفیت آموزش، این برنامه را به‌عنوان یکی از اقدامات راهبردی در مسیر ارتقای کیفیت آموزش و یادگیری طراحی نموده است.

میزان استفاده در دانشکده پزشکی
در دانشکده پزشکی در حال حاضر دانشجویان برای ایفای نقش مدرس و تدریس به همتایان آموزش می‌بینند و آمادگی کافی را کسب می‌کنند.

همکاری
دفتر توسعه آموزش دانشکده پزشکی آماده همکاری با اعضای محترم هیات علمی و سایر علاقه‌مندان برای اجرای تدریس همتایان است. در صورت تمایل به اجرا و کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل نمایید.   02188973670 داخلی 3 و 7 واحد یاددهی- یادگیری