امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
26 شهریور 1398

دفتر MediTec دانشگاه در اسکيل لب دانشکده پزشکي افتتاح شد/ در حوزه مجازي آموزش پزشکي توليد کننده هستيم

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
گالری عکس  
مدير امور الکترونيک معاونت بين الملل دانشگاه گفت: در پروژه MediTec  ميخواهيم به صورت مجازي وارد دنياي حقيقي شويم، مطالبي که قرار است در بالين آموزش ببينيم، از پيش در در فضاي مجازي بياموزيم.
به گزارش روابط عمومي دانشکده پزشکي، در ابتداي مراسم افتتاحيه MediTec  که ظهر امروز سه شنبه 26 شهريور در اسکيل لب دانشکده پزشکي برگزار شد، دکتر رامين کردي معاون بين الملل دانشگاه گفت: اين پروژه حاصل زحمات بسياري است که منشا اثرات مثبت در حوزه آموزش پزشکي خواهد بود.
وي با بيان اين که اسکيل لب دانشکده پزشکي به عنوان اولين مرکز مهارت هاي باليني در کشور حاصل ايده و تلاش 5 دانشجوي پزشکي است، گفت: در زمان راه اندازي اين مجموعه، 5 دانشجوي پزشکي که سه نفر از آنها در کشور نيستند، با تلاش و همت بلند اسکيل لب را پايه گذاري کردند.
دکتر کردي با بيان اين که بسياري از پيشرفت ها و موفقيت هاي امروز دانشگاه محصول تلاش کساني است که عمرشان در اينجا گذاشتند، يادي کنيم از دکتر باستان حق که منشا خيرات بسياري در دانشگاه بودند، و ما بايد با وجود تمام سختي ها و مشکلات دانشگاه راه پيش ببريم.
در ادامه دکتر محمد حسين نکوفر مدير روابط بين‌الملل، اعتباربخشي و رتبه‌بندي معاونت بين‌الملل گفت:  پروژه امروز به دنبال همکاري دانشگاه علوم پزشکي تهران با اتحاديه اروپا امکان و مشارکت در برنامه اراسموس پلاس و همکاري با دانشگاه لايپزيک آلمان است.

پتانسيل آموزش الکترونيک پزشکي در کشور وجود دارد
دکتر سميرا آل سعيدي مدير امور الکترونيک معاونت بين الملل دانشگاه در خصوص اين پروژه گفت: زماني که تجهيزات MediTec   به ما داده شد، دانشجويان دانشگاه شريف با همکاري دانشجويان دانشگاه علوم پزشکي تهران، علاوه بر آناتومي بر روي پروسيجرها در فضاي مجازي کار ميکردند.
وي افزود: هدف ما اين است که MediTec مرکز مهارت هاي باليني دانشکده پزشکي يکي از اسکيل لب هاي مجهز مجازي در کشور باشد که  اميدواريم با همکاري و حمايت مسئولين دانشگاه، صرف هزينه و مهمتر از همه خواستن و اراده  اين اتفاق بيافتد.
دکتر آل سعيدي گفت: دانشجويان ما در دنياي مجازي زندگي مي کنند براي اين که به آنها نزديک شويم بايد به دنياي آنها نزديک شويم تا بتوانيم مانند گذشته رابطه استاد و شاگردي را حفظ کنيم.
 عضو هيات علمي گروه داخلی ادامه داد: در اين پروژه قرار است به صورت مجازي وارد دنياي حقيقي شويم، آناتومي که قرار است در بالين بياموزيم پيش از ورود به بالين و در فضاي مجازي بياموزيم، با توجه به اين که ما در حوزه مجازي  و الکترونيک آموزش پزشکي توليد کننده هستيم پتانسيل توسعه اين نوع آموزش را داريم.
وي با بخش کليپي در خصوص تزريق PRP ديسک، گفت: در نمونه توليد شده داخلي، حس و لمس نسج به فراگير منتقل مي شود، که ساير پروسيجر ها نظير لاپاراسکوپي، آسپيراسيون و... توليد شده است.
در ادامه دکتر فردين عميدي معاون مالي و اداري دانشکده پزشکي گفت: براي راه اندازي پروژه MediTecزحمات بسياري از آوردن تجهيزات تا نقل و انتقال مباحث مالي کشيده شده است اما خوشبختانه با همت مسئولين معاونت بين الملل در جايي که بايد باشد و زير ساخت هايي که دارد، در دانشکده پزشکي جاي گذاري شد، البته توقعي غير از اين هم نبود.
وي افزود: اميدوارم با حمايت مسئولين دانشگاه و دانشکده، شاهد گسترش بيش از پيش اين پروژه باشيم و ميتوانيم در قالب تفاهم نامه ها، با توجه به ظرفيت مجموعه، شاهد برگزاري ورکشاپ هاي بين المللي باشيم، چرا که بر اساس بازديدي که از يکي از دانشگاه هاي آلمان داشتم، پتانسيل و امکانات اسکيل لب آنها، به جرات مي توانم بگويم يک بيستم دانشکده پزشکي هم نبود.
در ادامه دکتر احسان باستان حق مدير مرکز مهارت هاي باليني دانشکده پزشکي گفت: راه اندازي پروژه MediTec گام اول در تبديل اسکيل لب به يک مرکز شبيه سازي پيشرفته است، البته اقداماتي براي شبيه سازي معاينات با همکاري دانشکده فناوري هاي نوين انجام شده که معاينه قلب و ريه در حال نهايي شدن است.
وي تامين سخت افزار نظير عينک VR، لب تاپ را براي ادامه فعاليت در حوزه MediTec ضروري دانست و گفت: با توجه به اين که اين ابزارها تا سالها قابل استفاده هستند و از لحاظ اقتصادي از مولاژ ها به صرفه تر هستند، سالهاي سال مورد استفاده قرار ميگيرند و در کنار نرم افزاري که در اختيار اسکيل لب هست، ميتوان در حوزه ي آموزش بلوک عصبي، آناتومي و... از آن بهره برد.
در پايان دفتر MediTec ، توسط معاونت بين الملل دانشگاه  با حضور دکتر شهريار نفيسي رئيس دانشکده پزشکي، دکتر رامين کردي معاون بين الملل دانشگاه و جمعي از مسئولين دانشگاه و دانشکده در طبقه سوم مرکز مهارت هاي باليني دانشکده پزشکي افتتاح شد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0