امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
30 آذر 1398

جلسه هیأت رئیسه دانشکده پزشکی/ از گذراندن دستیاری در دانشگاههای خارج از کشور تا توانمندسازی اعضای هیات علمی در حیطه رفتار حرفه ای

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن


گالری عکس 
جلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی روز شنبه 30 آذر با حضور اعضای هیات رئیسه دانشکده در سالن شورای دانشکده برگزار شد.
  در ابتدای جلسه و پیش از دستور، دکتر کاشانی در خصوص مشکلات پیش آمده برای دانشجویان جهت انجام تحقیقات آزمایشگاهی در روزهای تعطیل از پیش تعیین نشده که به دلیل آلودگی هوا توسط دولت اعلام می شود، صحبت کرد و خواستار ارائه راه حل برای این موضوع شد که پیشنهاد شد؛ مدیران گروه های علوم پایه در این خصوص پیگیری و  هماهنگی لازم را با کارشناسان گروه انجام دهند.
  سپس دکترکاشانی ضمن گزارش مختصری در خصوص مراسم روز پژوهش گفت: از بین سخنرانی های ارائه شده 10 سخنرانی منتخب در بخش نهایی مراسم روز پژوهش (دوشنبه 2 دی) معرفی خواهند شد و از هیات رئیسه جهت حضور در این مراسم دعوت نمود.  
 
 


  در ادامه دکترعلی لباف معاون آموزش تخصص و فوق تخصصی دانشکده با اشاره به این موضوع که هرساله تعدادی از دستیاران تخصص و فوق تخصص متقاضی گذراندن بخشی از دوره دستیاری درخارج از کشور هستند ولی بدلیل شفاف نبودن این فرآیند، مشکلاتی برای متقاضیان پیش آمده؛ شیوه نامه گذراندن بخشی از دوره آموزشی دستیاری در دانشگاههای خارج از کشوررا مورد بررسی قرار داد و همچنین دکتر نفیسی و اعضای هیات رئیسه پیشنهادات خود را  برای اصلاح شیوه نامه ارائه نمودند تا پس از اصلاح به شورای آموزشی دانشگاه جهت تصویب ارجاع داده شود.
 
 دکتر علیرضا سیما رئیس دفتر توسعه آموزش دانشکده نیز در ادامه جلسه در خصوص  عملکرد دفتر توسعه آموزش در پروژه توانمند سازی اعضای هیأت علمی در حیطه رفتار حرفه ای گزارش داد.
وی در ادامه سخنان خود گفت: در کارگاه هایی که به همین منظور از آبان ماه سال گذشته در بیمارستانها تشکیل شده بود مجموعا تعداد 1300 نفر از هیأت علمی از جمله مسئولین آموزشی و کسانی که با آموزش دانشجویان و دستیاران در بیمارستانها سرو کار دارند و بیشترگروه هدف ایشان بودند، شرکت کرده اند.
 رئیس دفتر توسعه دانشکده در ادامه سخنان خود از تهیه نرم افزار سیمرغ در قالب (سیپاد) با الویت ارزیابی رفتار حرفه ای گزارش داد و از انعقاد قراردادی توسط معاونت  آموزشی و معاونت انفورماتیک دانشگاه با شرکت نرم افزاری مربوطه خبر داد و سپس به توضیح مفاد آن پرداخت.
 
در پایان اعضای هیات رئیسه مزایا و چالش های  موجود در ارزیابی های انجام شده و بازخوردهای آن در تغییر رفتارحرفه ای  هیات علمی را مورد نقد و بررسی قرار داده و راهکارهای خود را ارائه دادند و همچنین دکتر نفیسی به جمع بندی موارد مطرح شده پرداخت.
خبر: عالیه عطایی


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0