امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
15 آبان 1400

آغاز به کار ششمین کنگره و جشنواره جایزه بین المللی یوسرن

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران دانشکده پزشکی مراسم افتتاحیه ششمین کنگره و جشنواره جایزه بین المللی یوسرن با حضور دکتر نیما رضایی موسس شبکه جهانی یوسرن، دکتر بهادری استاد ممتاز پاتولوژی دانشکده پزشکی و پیشکسوت پزشکی نوین در ایران، دکتر آیتی معاون بین الملل دانشگاه، دکتر سید فرشاد علامه معاون آموزشی دانشگاه، دکتر محمد حسین نکوفر و پروفسور بهرام مبشر دانشمند کیهان‌شناس و عضو شورای سیاست‌گذاری یوسرن و جمعی از مسئولین دانشگاه، ساعت 9 صبح 15 آبان در تالار ابن سینا برگزار شد. 
  در ابتدای مراسم دکتررضایی ضمن خوشامدگویی به مدعوین و حاضرین در جلسه به معرفی این شبکه پرداخت و همچنین برنامه‌ها و سیاست های آن را تشریح کرد.
  وی به فعالیت 50 دفتر علمی- پژوهشی یوسرن (USERN Office) در ایران و سایر نقاط جهان و نقش آن‌ها در گسترش علم بدون مرز و فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی اشاره و تصریح کرد: تاکنون 120 تفاهم‌نامه با دانشگاه‌ها، مراکز و انجمن‌های علمی امضاء شده است.
موسس شبکه جهانی یوسرن از انتشار بیش از یک هزار و 200 مقاله با Affiliation یوسرن خبر داد و اظهار داشت: همچنین این شبکه میزبان بیش از 800 رویداد علمی شامل کنگره، رویدادهای بهاره، هفته‌های تحقیقاتی، کارگاه‌ها و مدارس فصلی بوده است.
وی ضمن معرفی وب‌سایت شبکه جهانی یوسرن و گروه سلامت و هنر به برگزاری جشنواره بین‌الملل نقاشی کودکان بیمار توسط این گروه اشاره کرد و توضیحاتی در خصوص مجموعه کتاب‌های علوم تلفیقی (Integrated Sciences) و چاپ نخستین جلد این مجموعه با عنوان علم بدون مرز توسط انتشارات اشپرینگر ارائه کرد.
  در ادامه دکتر مسلم بهادری، دکتر سید فرشاد علامه ، پروفسور محمد حسین نکوفر ، پروفسور بهرام مبشر، به سخنرانی پرداختند و مراسم با برگزاری کارگاه های علمی توسط تعدادی از دانشمندان و دانشجویان برتر ادامه یافت.
 ششمین کنگره و جشنواره جایزه بین المللی یوسرن با ارائه سخنرانی و برگزاری کارگاه های مختلف توسط بیش از 100 دانشمند برتر دنیا و همراه با اعلام برندگان جایزه بین المللی یوسرن در سال 2021 و برگزاری دومین جشنواره علم و هنر و هفتمین جشنواره بین‌المللی نقاشی برای کودکان بیمار  15 تا 17 آبان در کشور ترکیه برگزار می شود.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0