امروز : جمعه 26 شهریور 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
13 شهریور 1398

گزارش یکساله گروه آموزشی بازتاب منتشر شد/ افزایش معنادار انگیزه رشد و پیشرفت در آینده بعد از حضور در برنامه های بازتاب

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

کسب مهارت حل مسائل پیچیده و  تشکیل شبکه بین رشته ای از نخبگان، برنامه ی سال آینده گروه آموزشی بازتاب است.
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، گروه آموزشی بازتاب در راستای فرهنگ «شفافیت» و «گزارش‌دهی» به عنوان یک اصل بدیهی در ادبیات اجتماعی و یکی از ابتدایی‌ترین حقوق مخاطبین هر برنامه‌ای از جمله برنامه بازتاب، گزارشی از فعالیت های یک ساله اخیر منتشر کرد.
در این گزارش آمده است رشد و تداوم تعالی هر جامعه در گرو داشتن افراد کارآمد و توانمند و خلاق است تا بتوانند رهبری و حل مشکلات آن جامعه را به دست بگیرند، از این رو شناخت و پرورش استعدادهای برتر هر جامعه بسیار مهم است.
دانشجویان رهبران و مدیران آینده هر کشوری هستند که باید مهارت هایی نظیر لیدرشیپ، رشد فردی، مهارت تفکر نقاد و سایر مهارت هایی از این دست به عنوان پیش زمینه های رشد شخصیتی فکری و اجتماعی را بیاموزند در همین راستا گروه آموزشی بازتاب در یک فرایند علمی و با استناد به تجربیات دانشگاههای برتر دنیا اقدام به طراحی، تدوین و برگزاری برنامه آموزشی برای توانمندسازی دانشجویان برتر و یاددهی این مهارت ها به آنها نموده است.
برنامه بازتاب برای اولین بار در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران و در سال تحصیلی  ۹۸-97 به عنوان یک برنامه آموزشی خارج از کوریکولوم و در مدت ۳0 هفته برگزار شد .
در نیمسال اول جلسات ایده پردازی برای پروژه معرفی بازتاب برای دانشجویان، مصاحبه با ثبت نام کنندگان، جلسات کلاس تعاملی مهارت های لیدرشیپ، جلسات همایش مهارت های رشد فردی، جلسه بهره مندی از تجربیات اساتید الگو، جلسه مهارت های حل مسئله دوره آموزشی اقتصاد رفتاری برگزار شد.
 همایش های مربوط به  مهارتهای لیدرشیپ توسط دکتر علی جعفریان فوق تخصص کبد و عضو هیات علمی و رییس سابق دانشگاه، مهارتهای تفکر نقاد توسط دکتر اکبر سلطانی فوق تخصص بیماری های غدد، مهارت های رشد فردی توسط دکتر آذرخش مکری روانپزشک و معاون آموزشی مرکز ملی مطالعات اعتیاد، تدریس شد.
همایش بازتاب با عنوان بهره مندی از اساتید الگو با حضور دکتر فرشاد فرزادفر رئیس مرکز تحقیقات بیماری های غیرواگیر و برترین محقق در بین دانشمندان ایرانی از نظر تعداد ارجاعات و  همایش اقتصاد رفتاری با حضور مهندس وحید اشرفی پژوهشگر اقتصاد رفتاری در دانشگاه DUKE آمریکا برگزار شد.
گروه بازتاب برای بررسی تاثیر تاثیر برنامه های بازتاب در شاخص انگیزه پیشرفت فراگیران ارزیابی را انجام داد که نشان داد گروه فراگیر نسبت به گروه شاهد در ابتدای شروع برنامه آموزشگاه بازتاب از حد یکسانی از انگیزه برای پیشرفت برخوردار بودند بعد از برگزاری یک سال از برنامه آموزشی بازتاب ارتقاء معناداری در سطح از این افراد برای رشد و پیشرفت در آینده ایجاد شد.
تقویت توانایی کسب مهارت حل مسائل پیچیده و  تشکیل شبکه بین رشته ای از نخبگان از جمله برنامه های گروه آموزش بازتاب برای ادامه مسیر در سال آینده خواهد بود.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0