امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
23 آبان 1401

دکتر بیگ محمدی: دانشکده پزشکی از هیچ مساعدتی در رفع مشکلات گروهها دریغ نمی کند

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی  دانشکده پزشکی، جلسه هم اندیشی دکتر بیگ محمدی رئیس دانشکده ، دکتر حسین ثابت معاون امور هیات علمی، دکتر لباف معاون آموزش تخصصی و فوق تخصصی دانشکده پزشکی با مدیر و جمعی از اساتید و روسای بخش گروه رادیولوژی روز شنبه 21 آبان در سالن شورا برگزار شد.
در ابتدای جلسه دکتر بیگ محمدی با اشاره وضع نامطلوب جذب نیروی انسانی و درخواست های متعدد از گروه ها برای جذب اعضای هیات علمی، گفت: باید تدابیری مانند جذب به صورت ضریب k، درمانی، انتقالی و ... اتخاذ شود تا خللی در ارائه خدمات درمانی و آموزشی وارد نشود.
     
وی به فعالیت رادیولوژیست ها به صورت تک تخصصی اشاره کرد و گفت: فعالیت تک تخصصی لزوما مورد نفی نیست بشرط آنکه در صورت نیاز و مواقع ضروری، موجب عدم انجام و پذیرش سایر درخواستها پزشکی نشود و در روند ادامه خدمات درمانی به بیماران مشکل ساز نباشد.
در ادامه دکتر حسن هاشمی مدیر گروه و جمعی از اساتید گروه مشکلات و چالش های گروه را بیان کردند، دکتر هاشمی گروه رادیولوژی دانشکده پزشکی را سرامد و قطب علمی کشور دانست و گفت: یکی از مسائلی که در گروه وجود دارد، مشکل کمبود یا عدم حضور تایپیست متبحر است که با توجه به حجم بالای بیماران، منجر به تاخیر در گزارش نویسی شده است.
دکتر هاشمی پذیرش تعداد بالای بیماران را از دیگر چالش های گروه عنوان کرد و اظهار داشت: اعضای هیات علمی گروه علی رغم تعداد کم فشار کاری زیادی دارند ما علاوه بر بیماران بستری بیمارستان های دانشگاه، بیماران خارج از بیمارستان را نیز پذیرش میکنیم.
دکتر هاشمی در خصوص فعالیت رادیولوژیست ها به صورت تخصصی گفت: اساتید میتوانند در دو حوزه به صورت تخصصی فعالیت کنند اما در صورت نیاز و لزوم باید سایر درخواست ها را نیز انجام دهد.
    
نرخ پایین تعرفه ها، تعداد بالای بیماران، کمبود اعضای هیات علمی، عدم اختیار گروه در انتخاب اعضای هیات علمی و کارشناس و منشی گروه و.... از جمله مسائلی بود که در جلسه مطرح شد.
دکتر بیگ محمدی در جمع بندی جلسه گفت: گروه های آموزشی در اولویت دانشکده قرار دارند و از هیچ مساعدتی در کمک به گروه ها دریغ نمی کنیم. اما در عین حمایت گری و دفاع از گروه ها، مطالبه گری نیز داریم.
دکتر ثابت نیز پیشنهاد کرد با مدیریت برنامه کاری اعضای هیات علمی می توان از اعضایی که وقت آزاد تری دارند برای بیمارستان های شلوغ تر استفاده کرد، در بخش جذب نیز میتوان از سهیمه بنیاد نخبگان استفاده کرد.
در نهایت قرار شد گروه در معرفی متخصصین برای جذب کمک کند. فرد مناسب از بخش برای آموزش تایپ معرفی شود. شورای اجرایی گروه جلسه تشکیل داده و نسبت به برنامه کاری اعضاء هیات علمی تصمیم گیری نماید.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0