امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
9 شهریور 1401

با تقدیر از پیشکسوتان حوزه میکروب شناسی ایران، بیست و سومین کنگره بین المللی میکروب شناسی برگزار شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
گالری عکس
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي تهران، دانشکده پزشکي، 
دکتر بيگ محمدي رئيس دانشکده پزشکي و رئيس بيست و سومين کنگره بين المللي ميکروب شناسي ايران،  با خير مقدم به حاضرين گفت: ميکروب شناسي با زندگي انسان مرتبط و با سلامت انسان عجين است و رفتار ما به عنوان جامعه انساني به صورت عام و پزشکان به صورت خاص در اين حوزه تعيين کننده است.
وي افزود: مقاومت ميکروبي به عنوان يک امر شايع در دنيا و به طبع آن در ايران به خاطر تجويز و مصرف بي رويه است، بخشي از آن ناشي از رفتار پزشکان و برخي به علت مطالبه بيماران است 50 درصد افرادي که بيمار هستند آنتي بيوتيک مصرف مي کنند.
دکتر بيگ محمدي ادامه داد: آمار دقيقي از اپيدميولوژي ميکروب ها نداريم اما قدم هاي خوبي برداشته شده است.
وي ادامه داد:  نگراني که وجود دارد پاندمي است که براثر ويروس ها اتفاق مي افتد مانند کرونا، دست ما بسته است اميدوارم در اين کنگره که  اساتيد حضور دارند، هم افزايي صورت گيرد و صرفا تئوري نباشد و در نهايت منجر به ارائه راهکار عملي شود.
دکتر مژده حاکمي والا دبير علمي کنگره، پاندمي کرونا به ما آموخت بشر به دانش مقابله با ميکروب هاي پاتوژن نياز داد  و بايد دانش خود را ارتقا دهد.
در ادامه با حضور  با حضور دکتر قناعتي، دکتر بيگ‌محمدي، دکتر وجگاني، دکتر فيض آبادي و دکتر ايراجيان از پيشکسوتان حوزه ميکروب شناسي،  
دکتر علي اکبر سليماني، دکتر نور اميرمظفري، دکتر هما فروهش، دکتر مهوش اسکويي، دکترجليل اسکويي، دکتر شهلا منصوري، 
دکتر فرخ اکبري نخجواني، دکترعزت اله بصيري، دکتر عبدالهي، دکتر اکبر ميرصالحيان، دکتر مسعود شريفي تقدير شد.
بيست و سومين کنگره بين المللي ميکروب شناسي ايران از 8 تا 10 شهريور 1401 در محل دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشکي تهران برگزار مي‌شود.وضعيت درمان، واکسيناسيون و کنترل بيماري کوويد 19، بررسي بيماري هاي نوپديد و بازپديد، فاژ تراپي و اهميت آن در درمان، روش هاي نوين در تشخيص بيماري هاي عفوني، مقاومت داروئي و روش هاي جديد تعيين آن، کنترل عفونت هاي بيمارستاني، نقش پروبيوتيک ها در بيماري هاي عفوني، عفونت هاي ادراري و روش هاي نوين درماني، وضعيت بيماري سل در ايران و جهان واهميت سل مقاوم به درمان، اهميت بيماري هاي عفوني در بيماران با نقص ايمني، کارافريني و دستاوردهاي تشخيصي و .... از جمله محورهاي مورد بحث در اين دوره کنگره ميکروب شناسي است.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0