امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
5 شهریور 1401

برگزاری هفدهمین کنگره ملی و هشتمین کنگره بین المللی بیوشیمی و بیولوژی مولکولی

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشکده پزشکی، در این کنگره بیش از ۱۰۰۰ نفر از متخصصین بیوشیمی، رشته های مختلف علوم آزمایشگاه متخصصین آسیب شناسی، پزشکان عمومی و متخصصین داخلی شرکت داشتند

 
۱۲ برنامه علمی در ارتباط با آزمایش های بیماری دیابت، بیماریهای کلیوی، بیماریهای دستگاه گوارش، بیماری های متابولیک و سرطان، تکنولوژی های نوین در حوزه بیوشیمی و آزمایشگاه و  آموزش بیوشیمی و بیوشیمی بالینی توسط متخصصین داخلی و دانشمندانی از کشورهای کانادا، آمریکا، استرالیا، ایتالیا، و ترکیه ارائه شد.
 همچنین ۶۵۰ مقاله توسط اساتید و دانشجویان بیوشیمی به کنگره ارسال شد که از این بین ۴۰ مقاله به صورت سخنرانی ۲۰۰ مقاله به صورت سخنرانی کوتاه و مابقی به صورت پوستر در کنگره ارائه شد. 
با توجه به برنامه های علمی، این کنگره دارای ۲۰ امتیاز بازآموزی برای متخصصین رشته های مختلف علوم آزمایشگاهی و ۱۴ امتیاز بازآموزی برای متخصصین بالینی و پزشکان عمومی بود.
 ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی تهران جناب آقای دکتر قناعتی و ریاست آزمایشگاه مرجع سلامت جناب آقای دکتر ناصری در افتتاحیه کنگره حضور داشتند که ضمن ایراد سخنرانی در تقدیر و گرامیداشت سه نفر از اساتید پیشکسوت بیوشیمی کشور، دکتر مصطفی قلی بیگدلی، دکتر ابراهیم جوادی و دکتر محمد حسن خادم انصاری شرکت کردند.
 در مراسم اختتاميه از سه نفر از محققین جوان بیوشیمی، چهار نفر از ارائه های سخنرانی های کوتاه، مدرسین کارگاه ها و تیم اجرایی تقدیر شد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0