امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
2 تیر 1399

با تاکید بر توسعه، بروز رسانی و ساختارمند شدن آموزش مجازی، جلسه کمیته اجرایی دانشکده پزشکی برگزار شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
تدوین برنامه جامع مجازی سازی آموزش دانشکده پزشکی با هدف آمادگی جهت تداوم بحران همه گیری عفونت کووید-19 ، در دستور کار کمیته اجرایی بازنگری دوره پزشکی عمومی، دانشکده پزشکی قرار گرفت.
  به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، جلسه کمیته اجرایی بازنگری دوره پزشکی عمومی دانشکده پزشکی بعدازظهر روز یکشنبه اول تیرماه ماه 99 با حضور دکتر نفیسی ریاست دانشکده، دکتر عکاظی معاون آموزش پزشکی عمومی، دکتر خواجوی راد مدیر دفتر توسعه آموزش و جمعی از مسئولین حوزه آموزش پزشکی در سالن شورای دانشکده برگزار شد.
در ابتدای این جلسه دکتر خواجوی راد گزارشی از برنامه جامع دانشکده پزشکی در زمینه فعال سازی آموزش دوره پزشکی عمومی در بحران همه گیری عفونت کووید-19 ارائه کرد.
 وی در ادامه به برگزاری کلاس های آنلاین دو کورس قلب و غدد در دوره مبانی طب بالینی و چگونگی برگزاری برگزاری آزمون ها، چالشهای موجود و اقدامات انجام شده در این خصوص اشاره کرد.
دکتر خواجوی با بیان این که بازگشت دوباره اوج همه گیری عفونت کووید 19 قابل پیش بینی نیست اظهار داشت: باید از هم اکنون به فکر آغاز سال تحصیلی جدید و نحوه برگزار دوره های پیش بالینی و بالینی باشیم. 
مدیر دفتر توسعه آموزش با تاکید بر این که در این میان آموزش نباید متضرر شود، تصریح کرد: باید با دور اندیشی و برنامه ریزی به گونه ای عمل کنیم که غافلگیر نشویم.
در این جلسه دکتر مریم مهرپویا مسئول دفتر مجازی در دانشکده پزشکی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در ترم جاری، از همکاری معاونت آموزشی و دفتر توسعه و مشاوره های ارائه شده توسط دکتر میرزازاده برای کمک به شکل گیری روند مجازی سازی در دانشکده، برنامه ریزی و مدیریت برگزاری کلاس های آفلاین و آنلاین در فازهای علوم پایه و مبانی طب بالینی تشکر و قدردانی کرد و خاطر نشان ساخت که برای ادامه این فرایند در سطح دانشکده و پیگیری امور اجرایی لازم است تا دفتر مجازی سازی در مجموعه دانشکده پزشکی و زیر نظر معاونت آموزشی هرچه سریعتر شکل گیرد تا با پیگیری و فراهم ساختن زیر ساخت های لازم و پیش بینی شده، در صورت ادامه وضعیت همه گیری در ترم های آتی بتواند گام های موثری  در این جهت بردارد و در ادامه مسیر شاهد بسط و گسترش مجازی سازی در همه دروس و در فازهای مختلف باشیم.

در ادامه دکترخواجوی اذعان داشت که بر اساس نظرسنجی غیر رسمی از فراگیران مطب در خصوص کلاس های آنلاینی که در دو کورس قلب و غدد برگزار شده، دانشجویان از کلاس های تعاملی آنلاین خیلی راضی بودند و با اینکه محتوای کلاس ها برای دانشجویانی که امکان حضور نداشتند (علی الخصوص دانشجویان خارج از کشور) ضبط می شد و بعد از کلاس در اختیارشان قرار می گرفت، با این حال مشارکت آنها در کلاس ها بسیار خوب و اکثریت فراگیران در زمان کلاس حضور فعال داشتند. 
در ادامه دکتر شهریار نفیسی رئیس دانشکده پزشکی با مثبت ارزیابی کردن آموزش مجازی در دوره فیزیوپاتولوژی خواستار فراهم سازی مقدمات لازم برای برگزاری کلاس های تعاملی آنلاین در فاز علوم پایه شد.
وی در خصوص تجربه موفق وزارت علوم و دانشگاه تهران در استفاده از سیستم آزمون دانشگاه پیام نور برای برگزاری آزمون پایان ترم دانشجویان خود گفت: با توجه به شرایط موجود، گویا ناگزیر به برگزاری آزمون به صورت الکترونیک هستیم که می توانیم بر مبنای بضاعت و امکانات موجود و در دسترس نبودن نرم افزار احراز هویت، با استفاده از راهکارهایی مانند عدم امکان بازگشت به سوال قبلی، محدودیت زمانی در آزمون و ... امنیت آزمون را برقرار و تامین کنیم.
در ادامه دکتر عکاظی با بیان این که مجازی سازی آموزش یک مرحله جدید از آموزش پزشکی بود که ما وارد آن شدیم ضمن تشکر از زحمات دکتر ایزدی و دکتر حسینی و سایر مسؤولین در پیشبرد روند مجازی سازی در دانشکده، ادامه مسیر را منوط بر فراهم سازی زیر ساخت های لازم اعم از حداقل 7 تا 8 اتاق مجازی سازی محتوا در سطح دانشکده و پرسنل و نیروی اجرایی کافی برای پیشبرد امور مربوط دانست و با توجه به سلایق مختلف گروه های آموزشی و اظهار نظر های مختلف در خصوص نحوه ارائه دروس به صورت مجازی، از دفتر توسعه آموزش خواست تا در این زمینه همانند تدوین شیوه نامه های ارزیابی دانشجو برای برگزاری آزمون های آنلاین و نحوه برگزاری کلاس های تعاملی آنلاین، با فعال سازی کمیته های فازهای مختلف، در جهت تدوین شیوه نامه هایی در خصوص فرایند یاددهی و یادگیری در فازهای مختلف، تعیین سهم تکالیف و ارزیابی نهایی در دروس مختلف، بازنگری سیلابس های دروس اعم از دروس نظری و عملی و سایر موارد اقدامات لازم را انجام دهند.

 در ادامه دکتر میرزازاده خواستار تعیین دقیق خط مشی دانشکده با فرض سخت ترین شرایط ممکن در تداوم بحران همه گیری شد و پیشنهاداتی در این زمینه ارائه کرد که با دستور ریاست دانشکده مقرر شد پس از ترسیم بحرانی ترین شرایط برای وضعیت تحصیلی در ترم آتی توسط مسوولین دانشکده، تصمیم نهایی در خصوص وضعیت تحصیلی دانشکده در ترم آتی توسط رییس و معاونین دانشکده اخذ و اعلام شود.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0