1 آبان 1395

کلینیک کم بینایی

آیین افتتاح رسمی این کلینیک روزشنبه اول آبان ۱۳۹۵ با حضور دکتر صدرالسادات، رییس بیمارستان فارابی؛ دکترجباروند، مدیر گروه چشم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران؛دکترلاشیئی، رییس مرکز تحقیقات چشم پزشکی دانشگاه و معاون پژوهشی بیمارستان فارابی؛ دکتر صنعتکار، قائم مقام ریاست و معاون درمان؛دکتر مقیمی، معاون آموزشی؛ رضائی، مدیر پرستاری؛ روسای بخش ها، مدیران واحد ها، جمعی از اعضای هیئت علمی و اپتومتریست های این بیمارستان برگزار شد.
دکتر صدرالسادات، رییس بیمارستان فارابی، با ابراز خوشوقتی از افتتاح این کلینیک از تمامی کسانی که در راه اندازی آن نقش داشته اند، به ویژه دکتر جباروند و دکتر صنعتکار، قدردانی کرد و گفت: کمبود این درمانگاه واقعا در بیمارستان فارابی حس می شد.
وی ارائه خدماتی از این دست،که در سایر مراکز قابل ارائه نیستند و کمتر  به آن ها پرداخته می شود، را جزء رسالت های بیمارستان فارابی دانست و اظهار امیدواری کرد: افتتاح این درمانگاه سبب خیر و الگویی برای سایر مراکز باشد.
دکتر لاشیئی، رییس مرکز تحقیقات چشم پزشکی فارابی نیز راه اندازی کلینیک  Low Visionبیمارستان فارابی را در راستای سیاست های دانشگاه علوم پزشکی تهران و قطب چشم پزشکی فارابی دانست و گفت: بحث بازتوانی و Rehabilitation  ادامه درمان بیمار محسوب می شود و طبق سیاست های جدیدی که ریاست محترم دانشگاه چندی پیش اعلام کردند، بایستی در خود بیمارستان ها انجام شود و از ارجاع بیمار خودداری گردد.
وی تاسیس چنین درمانگاهی را جزء رسالت های بیمارستان فارابی بمحسوب نموده و ابراز  امیدواری کرد: این کلینیک الگویی برای سایر مراکز باشد.
خرمی نژاد رییس بخش اپتومتری در ابتدای این مراسم ضمن خوشامد گویی و تشکر از پیگیری و حمایت رییس و قائم مقام ریاست بیمارستان برای افتتاح این کلینیک، از پشتیبانی دکتر جباروند نیزقدردانی نمود.
خرمی نژاد در بیان اهداف تاسیس این درمانگاه اظهار داشت: خیلی از اوقات بیماران درمانگاه های رتین و گلوکوم که پروتکل درمانی شان به انتها رسیده با کاهش بینایی بر می گشتند و ما به دلیل نداشتن تجهیزات نمی توانستیم برایشان کاری انجام دهیم و خیلی از مواقع آن ها را به مراکز خارج از بیمارستان ارجاع می دادیم.
وی افزود:در این کلینیک انواع ست های لو ویژن از جمله تلسکوپ ها، مگنی فایرها، انواع لنزها، فیلترها و فریزها را فراهم کرده ایم و امیدواریم بتوانیم با حداکثر توان و در سایه حمایت اساتید محترم خدمات مفیدی را به بیماران ارائه نماییم .
رییس بخش اپتومتری بیمارستان فارابی سپس به معرفی تجهیزات موجود در کلینیک کم بینایی پرداخت و به سوالات اعضای هیئت علمی در مورد کاربرد آن ها پاسخ داد.
خبر: امیدوار
عکس: پوریانی، امیدوار


منبع: بيمارستان فارابي دانشکده پزشکي


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0