امروز : چهارشنبه 1 شهریور 1 Rss | صفحه اصلی دانشکده
4 تیر 1397

دکتر لاریجانی خبر داد: مدت طرح در گروه پزشکی به تدریج با ارتقای نیروی انسانی کاهش می یابد

حذف
تک ستونه
حذف
ویرایشگر متن


معاون آموزشي وزارت بهداشت از تعيين اولويت هاي پذيرش بومي براي دوره دستياري در قالب مصوبه مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: باتوجه به این مصوبه در جهت توزیع منطقی نیروی انسانی و کاهش تدریجی تعهدات گروه پزشکی در کشور تلاش خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی به نقل از وبدا، دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به ماموریت حوزه آموزش علوم پزشکی برای تربیت نیروی انسانی مورد نیاز کشور در تمامی مقاطع گفت: یکی از طرح های مهمی که در قالب بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی انجام شد طرح برآورد نیروی انسانی مورد نیاز نظام سلامت در افق 1404 بود.
دکتر لاریجانی با اشاره به اهمیت رشته های تخصصی و فوق تخصصی گفت: نیازهای کشور در این مقاطع نیز در کلیه رشته ها مورد ارزیابی قرار گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که با آن مواجه هستیم توزیع نامتوازن نیروهای تخصصی در سطح کشور است. به طوری که در برخی شهرهای بزرگ با حضور متخصصین مواجه هستیم و در برخی مناطق با کمبود نیرو. لذا می بایست برنامه ریزی مناسبی برای گزینش و نگهداری نیروهای بومی استان ها، خصوصا مناطق کمتربرخوردار صورت گیرد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت از تصمیمات اتخاذ شده در هشتاد و نهمین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی سخن گفت و اظهار داشت: باتوجه به قانون عدالت آموزشی و التزام به اجرای این قانون درخصوص رشته های تخصصی و فوق تخصصی مقرر شد معاونت درمان وزارت بهداشت رشته های مورد نیاز حسب نیاز در هر استان درسقف پذيرش مصوبه مجلس شورای اسلامی حداكثر 30%  ظرفیت کل رشته، بر طبق قانون عدالت آموزشی به دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی اعلام کند تا بر اساس شرایط مراکز آموزشی تربیت کننده دستیار رشته های تخصصی بالینی با اولویت پذيرش در مناطق بومی، پذیرش انجام شود.
دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی گفت: طبق مصوبه شورا ظرفيت هاي سهميه بومي كه توسط افراد واجد شرايط در سهميه بومی تكميل نشود به ساير داوطلبان آزاد تعلق مي گيرد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0