امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
9 اردیبهشت 1397

دکتر آخوندزاده در کارگاه مقاله نویسی: اشتباه در روش تحقیق و شیوه آماری، رد سریع مقالات را در پی دارد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
 

به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی،  کارگاه مقاله نویسی پیشرفته نیز روز پنجشنبه 6 اردیبهشت با حضور دکتر شاهین آخوندی معاون پژوهشی دانشکده پزشکی و 55 نفر شرکت کننده (اعضای هیات علمی، دستیاران و دانشجویان) در سالن شورای دانشکده پزشکی برگزار شد.
دکتر آخوند زاده در تشریح ادامه مباحث و با مرور مطالب کارگاه مقاله نویسی مقدماتی به معرفی اجزای اصلی مقالات علمی پرداختند.
 قائم مقام معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در این جلسه با تاکید بر اهمیت روش تحقیق و شیوه آماری استفاده شده اظهار داشت: اشتباه در این قسمت باعث رد سریع مقالات خواهد شد.
وی در ادامه با بیان این که باید از تفسیر در بخش نتایج پژوهش اجتناب کرد و تفسیر بر اساس نتایج و یافته های پژوهش در قسمت بحث کفایت می کند، خاطر نشان کرد: با توجه به این که هر مجله شیوه رفرنس نویسی خاص خود را دارد که در حقیقت برای نوشتن مقاله ابتدا باید مجله را انتخاب کرد.
دکتر آخوند زاده تصریح کرد: در روند نگارش مقاله پژوهشگران نگرانی از باز فرستادن مقالات از سوی سردبیر جهت رفع اشکالات وارده از طرف داوران نداشته باشند و در سریع ترین زمان و محترمانه ترین شکل ایرادات وارده را رفع نمایند.
در پایان هر دوره گواهی برای شرکت کنندگان از طرف معاونت پژوهشی دانشکده پزشکی صادر میگردد. و فایل الکترونیکی برای شرکت کنندگان ایمیل خواهد شد.
همچنین کارگاه نقد و داوری مقالات که روز پنجشنبه در تاریخ 20 اردیبهشت ساعت 7:30 صبح سالن شورای دانشکده پزشکی برگزار خواهد شد در باره مروری بر روند داوری مقالات در دنیا، جنبه های اخلاقی و فنی داوری مقالات بحث خواهد شد.
لازم به ذکر است پیشتر و در تاریخ 23 فروردین نیز کارگاه مقاله نویسی scientific writing مقدماتی با حضور 55 نفر شرکت کننده (اعضای هیات علمی، دستیاران و دانشجویان) در سالن شورای دانشکده پزشکی برگزار شد.
دکتر آخوندزاده در این جلسه مطالبی در خصوص روند تولید علم درجهان، راه های یافتن ایده های تحقیقاتی مناسب، نحوه انتخاب مجله، نحوه submission مقاله، اجزای مقالاتintroduction,method ,results,discussion  ارائه داد.
 


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0