امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
20 تیر 1398

با موضوع «غلبه بر استرس»، ششمین کارگاه دفتر راهنمای تحصیلی برگزار شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

ششمین کارگاه دفتر راهنمای تحصیلی ویژه اساتید مشاور گروه های علوم پایه دانشکده پزشکی با موضوع «غلبه بر استرس» بعدازظهر چهارشنبه 19 تیرماه در سالن شورای دانشکده پزشکی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، این کارگاه که با تدریس مجید مردی کارشناس ارشد روانشناسی بالینی  و با حضور اساتید مشاور گروه های علوم پایه در سالن شورای دانشکده پزشکی روز چهار شنبه 19 تیرماه تشکیل شد.
در ابتدای این جلسه دکتر نبوی زاده مسئول دفتر راهنمای تحصیلی دانشکده پزشکی، در گزارشی کوتاه از عملکرد کمیته های دفتر راهنمای تحصیلی دانشکده پزشکی گفت: . در کمیته فرهنگی نیز جلسات متعددی برگزار شده که تصمیماتی نیز اتخاذ شده و بیشتر به دنبال تامین خوابگاه برای دانشجویان متاهل هستیم که رایزنی ها با مسئولین دانشگاه و تعدادی از خیرین نیز صورت گرفته است و خبرهای خوبی در راه است که بزودی اعلام می شود.
​وی از برگزاری جشنواره دانشجویی ویژه دانشجویان دانشکده پزشکی خبر داد و گفت: در صدد هستیم جشنواره ای در راستای افزایش نشاط در دانشکده برگزار کنیم که توسط خود دانشجویان و صرفا با هدایت و کمک مسئولین دانشکده برگزار شود.
در ادامه مجید مردی کارشناس ارشد روانشناسی بالینی و عضو مرکز مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به بیان راه کارهای غلبه بر استرس پرداخت و گفت:  استرس در روان‌شناسی به معنی فشار و نیرو است تنش و هر محرکی که در انسان ایجاد تنش کند، استرس زا  نامیده می‌شود در واقع استرس را میتوان پاسخ به یک موقیعیت یا محرک نامید و سپس به بیان راه های مقابله با استرس پرداخت.
این جلسه به صورت پرسش وپاسخ ادامه یافت و اساتید مشاور سوالات خود در رابطه با کاهش استرس دانشجویان مطرح کردند.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0