امروز : جمعه 26 شهریور 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
3 دی 1397

به میزبانی مرکز مهارت های بالینی دانشکده پزشکی، کارگاه بین المللی احیای نوزاد بر پایه شبیه سازی برگزار شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به همت اداره سلامت نوزادان وزارت بهداشت، کارگاه 5روزه بین المللی احیای نوزاد بر پایه شبیه سازی با حضور دو فوق تخصص نوزادان از کشور کانادا در مرکز مهارت های بالینی دانشکده پزشکی برگزار شد.

دکتر حیدرزاده رئیس اداره سلامت نوزادان وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشکده پزشکی گفت: این کارگاه در راستای تبادل تجربیات و انتقال علم در افراد حرفه ای، با حضور دکتر نرگس افشار و دکتر کارن بلن دو فوق تخصص نوزادان و مربی بین المللی احیای نوزاد از کشور کانادا ویژه 20 نفر از فوق تخصصین و اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در مرکز مهارت های بالینی دانشکده پزشکی برگزار شد.

وی افزود: اعضای شرکت کننده به دو گروه 10 نفره تقسیم شدند و دو دوسته دو و سه روزه در در این کارگاه شرکت کردند و برای هر 5 نفر یک مربی اختصاص داده شد تا احیای نوزاد بر پایه شبیه سازی آموزش داده شود.

رئیس اداره سلامت نوزادان وزارت بهداشت با مثبت ارزیابی کردن وضعیت سلامت نوزادان در کشور گفت: با توجه به این که ایران پیشتاز توسعه در منطقه است در مقایسه با کشورهای منطقه به جز کشورهای عربی وضعیت ما مناسب است.

وی ادامه داد: این دست کارگاه ها در راستای ارائه خدمات درمانی بهتر، ارتقاء سطح بهداشت و رضایت مردم برپا میشود.

رئیس اداره سلامت نوزادان با مثبت ارزیابی کردن امکانات مرکز مهارت های بالینی دانشکده پزشکی گفت: با توجه به خدمات آموزشی قابل توجه این مرکز قصد داریم امکانات و تسهیلات بیشتری در اختیار آن قرار دهیم.

دکتر حیدرزاده خاطر نشان کرد: در پایان برپایی این کارگاه 5 روزه که از روز شنبه 24 آذر تا چهارشنبه 28 آذر در مرکز مهارت های بالینی برگزار شده بود گواهی شرکت با امضای دو مدرس کانادایی، وزارت بهداشت، رئیس انجمن نوزادان، نماینده یونیسف به شرکت کنندگان اعطا شد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0