امروز : چهارشنبه 1 شهریور 1 Rss | صفحه اصلی دانشکده
2 آبان 1397

برگزاری كارگاه  آشنایی با توانمندی های لازم برای طبابت

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
   به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، كارگاه  آشنایی با توانمندی های لازم برای طبابت، در ادامه برگزاري برنامه‌هاي دوره گذر از دبيرستان به دانشگاه، در روز سه شنبه مورخ 1 آبان ماه ساعت 9 تا 12:30 براي دانشجويان جديدالورود دانشكده پزشكي گروه ب ورودی 97 در تالار قریب برگزار شد.


هدف از برگزاري اين كارگاه نشان دادن اهميت کسب توانمندی های مورد انتظار دوره پزشکی عمومی در طی دوران تحصیل در دانشگاه است. اين كارگاه در قالب کارگروهی کوچک و با استفاده از فیلم به صورت مشترك در گروه های کوچک یادگیری اجرا گرديد. 10 دانشجوي آموزش ديده سال بالاتر در نقش تسهيل‌گر در اين كارگاه حضور داشتند كه هر کدام از آنان هدايت يك گروه را برعهده گرفتند.
وجه متمایز کننده این کارگاه برگزاری آن در تالار قریب دانشکده پزشکی بود که به منظور برگزاری جلسات یادگیری فعال، یادگیری مشارکتی و تعامل تجهیز شده است. فضای تالار قریب در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران با هدف ایجاد شرایط یادگیری فعال و مشارکتی بهسازی شد و در این مسیر تلاش های بسیاری برای ایجاد فضایی استاندارد برای یادگیری، محیطی محرک خلاقیت، مشارکت و تعامل انجام شد، تا بتوان فضای کلاس های دانشکده پزشکی را به نحوی که با فضاهای یادگیری مطرح شده در سطح بین المللی قابل مثال زدن باشد، بهسازی نمود. این محیط با اهداف زیر بهسازی شده است.
تاکید بر حل مساله
یادگیری عمیق و تعاملی
یادگیری با کمک همتایان
ایجاد جو یادگیری مشارکتی
ایجاد مهارت کار در تیم و همکاری
ایجاد سطوح بالای یادگیری (تجزیه و تحلیل، ارزشیابی و خلاقیت)
   مدرسان و تسهیلگران این کارگاه دكتر عظیم میرزازاده، دکتر محبوبه مافی نژاد و دانشجويان پزشكي فرشاد شاه کرمی، عاطفه واحدی، مهسا رفیعیان، آفرین حق پرست، محمد متین مرادی، مرضیه خلیلی، ریحانه دهقانی، محمدصادق جعفرپور، محسن صادقی و ملیکا عرب بافرانی بودند.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0