امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
3 تیر 1398

با رونمایی از لوح آغاز کار استارت‌آپ «چمران تیم»، رویداد «صنعت دانشگاهی یا دانشگاه صنعتی؟» برگزار شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

گالری تصاویر

رویداد «صنعت دانشگاهی یا دانشگاه صنعتی؟» با هدف احیای دغدغه ارتباط صنعت با دانشگاه، در تالار قریب دانشگاه علوم پزشکی تهران، برگزار شد. 
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، نخستین رویداد «چمران تیم»، با عنوان «صنعت دانشگاهی یا دانشگاه صنعتی؟»، یکم تیر ماه، در تالار قریب و دانشجو دانشگاه علوم پزشکی تهران، برگزار شد. این رویداد که در دو بخش کارگاه (Policy Brief) و پنل برگزار شد، پذیرای بیش از ۷۰ نفر از دانشجویان و اساتید دغدغه‌مند و فعال در حوزه ارتباط دانشگاه با صنعت و همچنین تعدادی از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی تهران و وزارت بهداشت بود. هدف از برگزاری این رویداد، احیای دغدغه ارتباط دانشگاه با صنعت در بین دانشگاهیان و جلب مشارکت انها برای ایفای نقش در حل این مسئله، بود.
بخش اول این رویداد که از ساعت ۱۵ الی ۱۶ برگزار شد، کارگاهی با رویکرد تهیه Policy Brief برای رفع موانع ارتباط دانشگاه با صنعت بود. این کارگاه با حضور بیش از ۳۵ نفر از دانشجویان رشته‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی تهران، اجرا شد. در این کارگاه، دانشجویان به چهار دسته تقسیم شدند و اعضای هر دسته، از نگاه یکی از اقشار درگیر در این مسئله (یعنی دانشجویان یا صنایع یا اساتید و یا مسئولین دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت) در مورد دغدغه‌ها و نگرانی‌های گروه هدف‌شان در رابطه با ارتباط دانشگاه با صنعت به تبادل نظر پرداختند. این فرآیند که با کمک و راهنمایی تسهیل‌گران انجام شد، پس از جمع‌بندی، منجر به ارائه راه‌حل‌هایی شد که منافع گروه هدف‌شان را تامین می‌کرد. اما اشتراک‌گذاری این راه‌حل‌ها با گروه‌های دیگر برای جمع‌بندی نهایی، در بخش بعدی رویداد انجام شد.
بخش دوم این رویداد که از ساعت ۱۶ الی ۱۸:۳۰ برگزار شد، با حضور مدعوین پنل ( دکتر آخوند زاده، دکتر منظم و  دکتر وطن پور) و در چند قسمت جریان داشت. در ابتدا، نماینده‌های هر گروه از دانشجویانی که در کارگاه شرکت کردند، نتایج و راه‌حل‌های خود را به دیگر گروه‌ها و مخاطبانی که از بخش دوم به برنامه اضافه شده بودند، ارائه کردند و به مدت نیم ساعت، بحث بین این نماینده‌ها جریان داشت تا جمع‌بندی نهایی حاصل شود.
در قسمت بعدی، مدعوین پنل که از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی تهران و وزارت بهداشت بودند، دقایقی در رابطه با نکات مطرح شده توسط نماینده‌ها به ارائه نقطه نظرات شخصی خود پرداختند. این قسمت که با مدیریت پنل توسط جناب آقای دکتر شریف پاقلعه، عضو هیئت علمی گروه ایمونولوژی، همراه بود، یک ساعت ادامه داشت. در انتها نیز با پرسش‌ها و مطالبه‌گری دانشجویان و اساتیدِ حاضر و پاسخ مدعوین پنل، قسمت پنل پایان یافت.
پس از این قسمت، مراسم رونمایی چمران تیم برگزار شد. در ابتدای این مراسم نیم ساعته، دکتر شریف پاقلعه و دکتر غفوری آثار، بنیان‌گذاران استارت‌آپ «چمران تیم»، درباره ایده شکل‌گیری این استارت‌آپ و نحوه آغاز فعالیت آن به عنوان هسته فناور در دانشگاه علوم پزشکی تهران را شرح دادند و جایگاه این استارت‌آپ به عنوان بستری برای تسهیل ارتباط اساتید، دانشجویان و صنایع حوزه سلامت با یکدیگر، تبیین شد. در ادامه نیز، توضیحات مختصری درباره نحوه همکاری گروه‌های هدف (صنایع حوزه سلامت، دانشجویان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران) و همچنین، نحوه عضویت حضار در این استارت‌آپ، ارائه شد. علاوه بر این، نسخه دمویی از سامانه «چمران تیم» که برای پروژه‌های اولیه استفاده خواهد شد، به حضار نمایش داده شد.
و قسمت پایانی این رویداد، با حضور افتخاری مهندس مهدی چمران، برادر دکتر شهید چمران، همراه بود. ایشان ضمن بیان خاطراتی از این شهید عالی‌مقام، به مشابهت ایده «چمران تیم» با ایده دکتر چمران برای ایجاد بنیان تحقیقات در وزارت دفاع، اشاره کردند. در انتها نیز لوح آغاز کار استارت‌آپ «چمران تیم» توسط ایشان رونمایی و امضا شد.
همچنین، به پاس دغدغه‌ای که تمامی شرکت‌کنندگان در رویداد نسبت مسئله ارتباط دانشگاه با صنعت داشتند، یک سال عضویت رایگان در سامانه «چمران تیم» که به زودی رونمایی خواهد شد، به شرکت‌کنندگان هدیه داده شد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0