امروز : یکشنبه 13 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
1 شهریور 1399

دکتر نفیسی با تبریک روز پزشک، یاد و خاطره شهدای سلامت بویژه استاد نادری را گرامیداشت

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
دکتر شهریار نفیسی، رئیس دانشکده پزشکی با تبریک روز پزشک و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سلامت، گفت: جامعه پزشکی امسال بار دیگر صحنه های ماندگار از فداکاری و ایثارو از خود گذشتگی درنجات جان همنوعان به تصویر کشیدند.
متن پیام به این شرح است:
یا نعم الطبیب
روز پزشک را خدمت اساتید و همکاران عزیز در سراسر کشور بخصوص همکاران دانشگاه علوم پزشکی تهران تبریک عرض می نمایم.
این روز که به افتخار پزشک و فیلسوف بزرگ ایرانی ابوعلی سینا نامگذاری شده است، یادآور نقش برجسته و ماندگار ایرانیان در توسعه دانش پزشکی طی قرون واعصار گذشته است و پزشکی مدرن مرهون اندیشمندان ایرانی چون بوعلی سینا است.
اساتید برجسته دانشکده پزشکی تهران نیز طی 169 سال گذشته در جهت بسط و توسعه آموزش پزشکی در سراسر کشور و تربیت پزشکان فرهیخته و اخلاق مدار، نقش کلیدی ایفا کرده و بوعلی وار و از جان و دل در این مسیر دشوار قدم برداشته اند.
در تقارن روز پزشک امسال با ایام سوگواری سالار شهیدان و با شیوع پاندمی کووید 19، بار دیگر صحنه هایی ماندگار از فداکاری و ایثار جامعه پزشکی در تامین سلامت مردم و از خود گذشتگی در جهت نجات جان همنوعان به تصویر کشیده شد.
پزشکان و همکاران بسیاری از کادر درمان در این تلاش بی وقفه، جان خود را از دست داده یا با عوارض وخیم این بیماری درگیر شدند.
یاد استاد فرهیخته دانشکده پزشکی، دکتر غلامحسین نادری را که پس از عمری مجاهدت در مسیر درمان بیماران کلیوی جان خود را در جریان پیوند کلیه و با ابتلا به بیماری کووید از دست داد گرامی داشته و در این روز عزیز برای ایشان و تمامی درگذشتگان کادر درمان طلب آمرزش می نمایم ان شاءا... که به حق این ایام، با مولایشان حسین محشور شوند.
دکتر شهریار نفیسی
رئیس دانشکده پزشکی