امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
28 بهمن 1397

رئیس دانشکده پزشکی در گفتگو با ایرنا:پله‌های جنوبی دانشکده با نظارت میراث فرهنگی مرمت می‌شود

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن


پروژه مرمت پله‌های جنوبی دانشکده، بخشی از فرآیند بازسازی است که با نظارت میراث فرهنگی انجام می‌شود.​


به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی،دکتر شهریار نفیسی، رئیس دانشکده پزشکی، ضمن بیان این نکته در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا، تصریح کرد: «کاری که در حال انجام آن هستیم، از سال قبل شروع شده و با مجوز سازمان میراث فرهنگی انجام می‌شود.» 
او در پاسخ به برخی پرسش‌ها در توضیح فرایند انجام این کار گفت: «مدیرکل اداره میراث فرهنگی استان تهران در فروردین ۹۷ طی نامه‌ای آقای حشمتی را به‌عنوان ناظر این پروژه معرفی کردند. پیمانکار این پروژه نیز آقای دکتر قمری، استاد معماری دانشگاه هستند و کار تخصصی ایشان مرمت آثار تاریخی و میراث فرهنگی است و کارها با نظارت ایشان صورت می‌گیرد.» 
دکتر نفیسی در ادامه گفت: «کاری که در پله‌های جنوبی دانشکده  انجام شده، ترمیم و بازسازی سنگ‌های تخریب‌شده پلکان بوده که قسمتی از این سنگ‌ها ترمیم و بازسازی شدند. هیچ‌گونه گودبرداری انجام نشده، به عمق نرفتیم، تخریب انجام نشده و تنها یک لایه از سنگ‌های تخریب‌شده برداشته شده و سنگ نو جایگزین شده است. تکه‌های قابل‌استفاده از سنگ‌هایی که برداشتیم را نگه داشتیم تا برای قسمتی از سنگ‌های پایین نما که نیاز به بازسازی دارد جایگزین کنیم.»
رئیس دانشکده پزشکی در مورد اهمیت نگهداری از این میراث آموزشی نیز تاکید کرد: «من خودم ۳۴ سال پیش دانشجوی این دانشگاه بودم و مثل بقیه افرادی که دغدغه میراث فرهنگی دارند، برای من و ما هم حفظ دانشگاه اهمیت دارد. اینجا را مثل خانه خودمان دوست داریم و حاضر نیستیم این ساختمان کوچک‌ترین آسیبی ببیند. در جریان بازسازی، تغییراتی که در سی چهل سال گذشته در ساختمان ایجاد شده بود را به اصالت اولیه باز می‌گردانیم.»
وی افزود: «رنگی که به سنگ‌ها زده بودند سبب آسیب شده بود. ما رنگ‌ها را از سنگ‌ها شستیم و چند لایه رنگ را از نمای ساختمان برداشتیم تا به رنگ سفید اولیه برسیم. در جریان بازسازی تغییراتی که ناخواسته و ندانسته برای ساختمان ایجاد شده را به همان اصالت اولیه بازمی‌گردانیم.»


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0