امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
25 مرداد 1399

آغاز به کار طرح پایلوت ارزشیابی اعضای هیات علمی در دانشکده پزشکی

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
گالری عکس
طرح ارزشیابی اعضای هیات علمی دانشکده پزشکی در سامانه سیمرغ، به صورت پایلوت وارد فاز اجرایی شد.
جلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی صبح روز شنبه 25 مرداد در سالن شورای دانشکده پزشکی برگزار شد.در ابتدای جلسه و پیش از دستور دکتر فردین عمیدی معاون مالی و اداری دانشکده در خصوص نحوه حضور و غیاب اعضای هیات علمی تمام وقت جغرافیایی گروه های علوم پایه گفت: با توجه به شرایط کرونا و اعلام دولت مبنی بر امکان دورکاری و حضور کمتر کارکنان در محیط های اداری، در بحث ساعت حضور و محاسبه تمام وقتی اعضای هیات علمی دچار مشکل شده ایم و دیتای خاصی نداریم.

دکتر شهریار نفیسی رئیس دانشکده پزشکی در این خصوص گفت: پس از اعلام دولت در خصوص دور کاری و نحوه حضور کارکنان در محل کار، به گروه ها اعلام کردیم که تابع قوانین دولت باشند، از این رو حضور فیزیکی اعضای هیات علمی در کنار فعالیت هایی که در حوزه آموزش مجازی داشتند، باید با هماهنگی گروه و طبق قوانین باشد.
در ادامه دکتر علیرضا سیما در خصوص طرح پیاده سازی فاز پایلوت ارزشیابی هیات علمی و فرایند الکترونیک شدن ارزیابی اعضای هیات علمی صحبت و گزارشی از تاریخچه، فرایند اجرا شده، نظرات و پیشنهادات ارائه کرد.
وی در بیان لزوم ارزیابی اعضای هیات علمی گفت: آگاه کردن فرد از پیامدها و توانمندی های مورد انتظار دانشگاه، تشویق افراد برای ارتقاء توانمندی ها، تشخیص توانمندی هایی که نیاز به اصلاح دارند تعیین نقاط ضعف کوریکولوم، آیین نامه و شیوه نامه ها، تقدیر از افراد برگزیده در هر توانمندی مشخص شده از مهمترین اهداف مد نظر در ارزشیابی اعضای هیات علمی است.
دکتر سیما در ادامه به تبیین استراتژی ارزیابی در مدیرت نیروی انسانی پرداخت و گفت: نظام ارزیابی با دستاوردهای سازمان و مواد مورد ارزیابی با آرزوها و اهداف افراد ارتباط دارد تاجایی که نوع ارزیابی میتواند انسانهایی توانمند با آرزوهای کوچک پرورش دهد.

وی با تاکید بر سنگین بودن وزنه ارزشیابی کیفی بر کمی بودن آیتم های ارزشیابی گفت: ارزشیابی اعضای هیات علمی از سال 97 و به درخواست دانشکده تحت عنوان سیمرغ در سامانه سیپاد بازنویسی شد و حق کپی رایت ان برای دانشگاه به ثبت رسید. البته در حال حاضر سامانه سیمرغ از سیپاد جدا شده است اما اطلاعات فراگیران را از سیپاد دریافت می کند.
وی ادامه داد: در تدوین این فرایند ما به دنبال این بودیم که نظر واقعی افراد و رای دهندگان بیان شود درواقع درصدد بودیم فرآیندی داشته باشیم که صدای کسانی که وارد آن می شوند را بشنویم.
دکتر سیما با بیان این که ارزشیابی اعضای هیات علمی باید به صورت پایلوت آغاز به کار کند و در جریان اجرا مدام مورد ارزیابی و اصلاح قرار گیرد، گفت: در حال حاضر اعضای هیات علمی میتوانند با نام کاربری و شناسه عبور سیستم شعاع وارد سیمرغ شوند. 
دکتر نفیسی در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر ارزشيابي مبتني بر شبکه و الکترونيک شدن ارزشيابي مقدم بر هر گونه تغييرات است و پايش فرم ها به مرور زمان و در فاز هاي بعدي اجرايي شود و به مرور زمان 6 ماه یکبار یا سالانه تغییرات مد نظر را لحاظ کرد.
توضیح این که در سیمرغ همکاران، رئيس بخش و دستياران، فراگيران به عنوان بهترين پاسخ دهندگان به گويه ها براي ارزيابي اعضاي هيات علمي انتخاب شده اند.

در ادامه جلسه هیات رئیسه از منتخبین دومین جشن قدر استاد که به انتخاب فراگیران و نمره عملکرد 5 ساله انتخاب شده بودند با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0