امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
6 اسفند 1397

نخستین المپیاد ورزشی دانشجویان خارجی کنسرسیوم دانشگاه‌های برتر ایران برگزار می‌شود

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
 معاونت بین‌الملل با همکاری معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه نخستین المپیاد ورزشی دانشجویان خارجی کنسرسیوم دانشگاه‌های برتر ایران را برگزار می‌کند.
حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، دکتر پورغریب، مدیر تربیت‌بدنی دانشگاه با اعلام این خبر گفت: این المپیاد پنجشنبه 9 تا دوشنبه 13 اسفند 97 در مجموعه ورزشی شهید چمران برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه دانشجویان دختر و پسر خارجی کنسرسیوم پنج دانشگاه بزرگ ایران متشکل از دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و ایران، دانشگاه‌های صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر و تهران در این رویداد ورزشی شرکت می‌کنند، اظهار داشت: تیم‌های ورزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز به عنوان مهمان حضور خواهند داشت.
مدیر تربیت‌بدنی دانشگاه با بیان اینکه دانشجویان خارجی پسر در رشته‌های فوتسال، فوتبال رومیزی، تنیس روی میز، شطرنج، شنا، آمادگی جسمانی و دارت با یکدیگر به رقابت می‌پردازند، گفت: همچنین دختران دانشجو نیز در رشته‌های آمادگی جسمانی، شطرنج و دارت به این مسابقات راه می‌یابند.
دکتر پورغریب به تشریح اهداف اولین المپیاد ورزشی دانشجویان خارجی کنسرسیوم دانشگاه‌های برتر ایران پرداخت و بیان داشت: این رویداد در راستای بین‌المللی سازی دانشگاه‌ها، ایجاد روحیه نشاط و شادمانی در میان دانشجویان خارجی، ایجاد فرصت تبادل اشتراکات و تجربیات فرهنگی و تشویق سایر دانشگاه‌ها در امر بین‌المللی سازی برپا می‌شود.
وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان متولی برگزاری این المپیاد تنها به دنبال ایجاد یک رقابت ورزشی نیست، بلکه اشاعه ورزش میان دانشجویان و توسعه رقابت سالم و هدفمند بیش از هر نکته‌ای مورد توجه قرار دارد.
مدیر تربیت‌بدنی دانشگاه از برگزاری مراسم افتتاحیه نخستین المپیاد ورزشی دانشجویان خارجی کنسرسیوم دانشگاه‌های برتر ایران در روز پنجشنبه 9 اسفندماه از ساعت 15/30 در مجموعه ورزشی شهید چمران خبر داد و گفت: جمعی از مسئولان دانشگاه‌ها، ورزشکاران و دانشجویان خارجی در این مراسم حضور خواهند داشت.
دکتر پورغریب به حضور پر شور دانشجویان خارجی دانشگاه در تمامی رشته‌های ورزشی این المپیاد اشاره کرد و بیان داشت: این در حالی است سایر دانشگاه‌ها نیز آمادگی خود را برای حضور دانشجویانشان در اکثر رشته‌ها اعلام کرده‌اند.
وی در پایان گفت: دانشگاه علوم پزشکی تهران در تلاش است المپیاد ورزشی دانشجویان خارجی کنسرسیوم دانشگاه‌های برتر ایران را از سال آینده در تقویم مسابقات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ثبت کند.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0