امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
26 تیر 1401

از گزارش آزمون ارتقاء تا تاکید بر نظارت بیشتر بر پایان نامه ها درجلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، جلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی صبح امروز 25 تیرماه در سالن شورا برگزار شد، در ابتدا دکتر علی لباف معاون آموزش تخصص و فوق تخصصی گزارشی از برگزاری آزمون ارتقاء دستیاری ارائه کرد و گفت: این آزمون با حضور هزار و 600  دستیار در دانشکده پزشکی، داروسازی و مرکز طبی با اشکالات کوچک در امنیت کامل برگزار شد.
در ادامه و پیش از دستور، دکتر بیگ محمدی رئیس دانشکده موضوع فراخوان جذب اعضای هیات علمی را مطرح کرد و گفت: گروه ها درخواست های خود را به دانشکده ارسال کردند که در حال بررسی است.
رئیس دانشکده پزشکی از برگزاری اردوی گذر از دبیرستان به دانشگاه ویژه دانشجویان پزشکی ورودی 1401 خبر داد و گفت: پس از دو سال وقفه، در صورت مناسب بودن شرایط از نظر همه گیری کرونا به صورت حضوری برگزار خواهد شد.
دکتر نیما رضایی در تشریح وضعیت پایان نامه ها اظهار داشت: پایان نامه های تخصصی و فوق تخصصی کیفیت لازم را ندارند و شاهد نقصان هایی در داوری بودیم تا حدی که یک چهارم پایان نامه ها برگشت داده شدند، که باید دقت و نظارت بیشتری از سوی گروهها در تصویب پروپوزال ها لحاظ شود.
وی با تاکید بر ثبت بهنگام پروپوزال دستیاران پیش از آزمون ارتقاء گفت: طبق آئین نامه موضوع پایان نامه دستیاران قبل از آزمون ارتقاء باید ثبت شود که متاسفانه از سوی برخی گروهها رعایت نمی شود و در صورت عدم ثبت، فراگیر از آزمون محروم خواهد شد.
موضوع ساختار بخش های گروه داخلی توسط دکتر علی حسین ثابت معاون امور هیات علمی مطرح و توسط اعضای هیات رئیسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در ادامه دکتر سمیرا رجائی مدیر دفتر توسعه آموزش دانشکده از تکمیل فرم هاي خود اظهاري در گروههای گوش و حلق و بینی و ارتوپدی و خبر داد و گفت: این فرم ها به منظور خود ارزشیابی گروه های بالینی، بازاندیشی و اصلاح روندهای آموزشی گروه ها تدوین شده است که در مرحله تکمیل نهایی قرار داشته و اولین جلسه ارزیابی آموزشی و ساختاری گروه های آموزشی با گروه گوش و حلق و بینی با حضور مسئولین گروه در جلسه آتی هیات رئیسه انجام خواهد شد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0