امروز : جمعه 26 شهریور 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
9 مرداد 1400

از برنامه ریزی برای آغاز سال تحصیلی تا بررسی جذب اساتید در شعبه دانشکده پزشکی تهران در کربلا در جلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
جلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی با بررسی مسائل روز دانشکده از برنامه ریزی برای آغاز سال تحصیلی تا واکسیناسیون دانشجویان و بررسی جذب اساتید در شعبه دانشکده پزشکی تهران در کربلا برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی جلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی صبح امروز 9 مرداد در سالن شورا برگزار شد، در ابتدای جلسه دکتر شهریار نفیسی رئیس دانشکده با تبریک عید سعید غدیر به راه اندازی و اجرای طرح واکسیناسیون کرونا که با همکاری معاون بهداشتی دانشگاه در ساختمان قریب دانشجو انجام می شود اشاره کرد و گفت: طرح تزریق واکسن از روز چهارشنبه در دانشکده پزشکی تهران آغاز شده است.
وی در ادامه به روند برگزاری کلاس ها در سال جدید اشاره کرد و گفت: برنامه ما در دانشکده پزشکی برگزاری حضوری کلاس ها پس از اجرای واکسیناسیون دانشجویان است.
دکتر علیرضا ایمانی معاون آموزش پزشکی عمومی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده در رابطه با جشن دوره گذار از دبیرستان به دانشگاه اظهار داشت: در این خصوص جلساتی با دکتر خواجوی مدیر دفتر توسعه آموزش دانشکده برگزار و مقرر شد در صورت تکمیل روند واکسیناسیون، جشن دوره گذار به صورت ترکیبی، حضوری و مجازی برگزار شود.
وی تصریح کرد: تصمیم ما بر این است که برنامه بازدید از دانشکده و دانشگاه گردی برای نو دانشجویان و دانشجویان ورودی 99به صورت حضوری برگزار شود.

معاون آموزش پزشکی عمومی ادامه داد: تمام تدابیر برای برگزاری کلاس های تئوری و عملی لحاظ شده، برای برگزاری عملی کلاس ها نیز برنامه ریزی و هماهنگی با گروهها انجام شده است تا در صورت اعلام به صورت حضوری برگزار شود؛ برنامه ما این است که برای دانشجویان ورودی 99 و قبل از آن کلاس ها حضوری و برای دانشجویان ورودی 1400 دروس تئوری به صورت مجازی و دروس عملی بعد از انجام واکسیناسیون و در ترم دوم به بعد حضوری باشد.
دکتر نفیسی به اجرای طرح روتیشن کووید19،  ویژه دستیاران گروه هایی که کمتر با بیماران کرونایی در ارتباط هستند خبر داد و گفت: این طرح در راستای کاهش حجم و فشار کاری برخی گروه ها مانند عفونی، بیهوشی، طب اورژانش و کودکان به پیشنهاد معاونت درمان دانشگاه و با همکاری دانشکده پزشکی اجرا می شود.
دکتر علی لباف معاون آموزش تخصصی و فوق تخصصی دانشکده پزشکی، در خصوص اجرای طرح روتیشن دوهفته ای برای دستیاران گروها هایی که درگیری کمتری با بحث کووید 19، دارند گفت: این طرح پس از معرفی دستیاران توسط گروه ها از روز 5شنبه آغاز و تا دوهفته ادامه دارد ودر پایان برای دستیاران گواهی صادر خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: استفاده از رزیدنت ها در شرایط بحرانی نظیر پاندمی کرونا اگر دارای یک سازو کار مشخص باشد بسیار کارگشا خواهد بود.
در ادامه دکتر ایرج کاشانی معاون تحصیلات تکمیلی دانشکده در گزارش آخرین عملکرد کمیته ارزشیابی معاونت، گفت: در آخرین جلسه کمیته ارزشیابی معاونت تحصیلات تکمیلی به این نتیجه رسیدیم که گروه ها نسبت به ارزیابی دروس کم توجه شده اند و ارزیابی به صورت فرمالیته اجرا می شود.

وی ادامه داد: پس از تغییر رویه معاونت در ارزیابی، بر روی دو مساله کلاس های عملی و  ضعیف ترین درس هر گروه متمرکز شدیم که به جز دو گروه، باقی گروه ها مشکل داشتند.
دکتر کاشانی افزود: وزارت بهداشت برخی کلاس های عملی را کارگاه محاسبه کرده و دانشگاه از کارگاه نمی تواند پشتیبانی مالی داشته باشد و اساتید نیز رغبتی به برگزاری کارگاه ندارند.
معاون تحصیلات تکمیلی دانشکده پزشکی در خصوص بررسی ضعیف ترین درس هر گروه ادامه داد: مساله مهم در این رابطه این است یا برخی اساتید وقت کافی برای تدریس نمی گذارند و یا برخی اساتید توانایی کافی برای تدریس ندارند و کیفیت تدریس آنها پایین است.
دکتر نفیسی در این خصوص گفت: میتوان با قراردادهای داخلی و محاسبه هر کارگاه معادل نیم واحد، مشکل پرداختی به اساتید و تامین مواد را حل کنیم.
رئیس دانشکده پزشکی با اشاره به ناکارآمدی روش تدریس برخی اساتید خاطر نشان کرد: باید این موضوع به امور هیات علمی بازخورد داده شود تا اقدامات لازم برای ممانعت از تدریس این افراد به عمل آید.
دکتر نفیسی در ادامه جلسه هیات رئیسه به راه اندازی شعبه دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری عتبه حسینی در کربلا اشاره کرد و گفت: راه اندازی دانشگاه با چهار دانشکده متشکل از دانشکده های پزشکی، پرستاری، داروسازی و توانبخشی در مراحل نهایی خود قرار دارد و مراحل ساخت و ساز دانشکده ها به اتمام رسیده در مرحله تامین اساتید قرار دارد.

وی افزود: معاونت بین الملل دانشگاه از دانشکده پزشکی درخواست کرده  تا 7 نفر از اساتید علوم پایه را برای تدریس در شعبه دانشگاه در کربلا معرفی کنیم.
دکتر نفیسی خاطر نشان کرد: با استعلامی که با همکاری معاونت آموزش پزشکی عمومی دانشکده از اساتید گروه های علوم پایه شده تعدادی از اساتید مایل به همکاری هستند، همچنین ما میتوانیم از میان دانش آموختگان عراقی که در دانشکده پزشکی تحصیل کرده اند و یا از میان دانش آموختگان برتر دوره های  تحصیلات تکمیلی نیز در شعبه کربلا استفاده کنیم.
منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0