امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
23 مرداد 1401

با بررسي مسائل روز دانشکده، جلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی برگزار شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومي دانشکده پزشکي، جلسه هيات رئيسه دانشکده صبح روز شنبه 22 مرداد در سالن شورا و با بررسي مسائل روز دانشکده  برگزار شد.
در ابتداي جلسه دکتر بيگ محمدي با تاکيد بر رعايت و دقت در اجراي قوانين اداري گفت: اساتيد بايد قبل رفتن به مرخصي استحقاقي، تاريخ و تعداد روز ها را اعلام کنند، همچنين براي مرخصي هاي بيش از 120 روز بايد درخواست ها در هيات رئيسه مطرح و بررسي شود و دريافت مرخصي هاي بيش از 4 ماه منوط به موافقت هيات رئيسه خواهد بود.

در ادامه دکتر پور حسن معاون دانشجويي فرهنگي دانشکده به برنامه ريزي هاي انجام شده در خصوص ويژه برنامه دانشکده براي دانشجويان جديد الورود اشاره کرد و گفت: در هفته اول مهرماه برنامه گذر از دبيرستان به دانشگاه به همراه اردوي دانشجويي با حضور مسئولين دانشکده و به منظور آشنايي دانشجويان با کوريکولوم آموزشي و... برگزار خواهد شد.
دکتر کاشاني معاون تحصيلات تکميلي دانشکده از انتقال پرونده تحصيلي دانشجويان دانشکده مجازي به دانشکده پزشکي خبر داد و گفت: 120 پرونده تحويل معاونت تحصيلات تکميلي دانشکده پزشکي شده است.
در ادامه جلسه، اعضاي هيات رئيسه در راستاي بررسي فرم خود اظهاري گروه هاي آموزشي،  ميزبان گروه عفوني بودند.

دکتر بيگ محمدي در جمع اعضاي گروه عفوني هدف دعوت از گروه هاي آموزشي را ارتباط جامع تر با گروه ها دانست و با توجه به پراکندگي اعضاي هيات علمي گروه هاي باليني در بيمارستان ها، جلسه به صورت تعامل و هم افزايي با اعضاي گروه و در دانشکده خواهد بود.
وي با اشاره بر شفافيت در تکميل فرم هاي خود ارزيابي گروه ها افزود: ما در دانشکده همراه با گروه هاي آموزشي در مسير تعالي دانشگاه گام بر مي داريم و در اين جلسات نقاط ضعف و قوت، چالش ها ظرفيت هاي مغفول را شناسايي و براي حل و رفع آن اقدام مي کنيم.

در ادامه جلسه دکتر سید حمید عمادی مدیر گروه عفونی ضمن معرفی گروه گفت: ترکییب متناسبی از اساتید پیشکسوت و جوان(استاد، دانشیار و استادیار) در گروه وجود دارد و گروه با سابقه ای قریب به 75 سال، 30 نفر عضو هیات علمی دارد که 15 نفر در بیمارستان امام خمینی و باقی در سایر بیمارستان ها مشغول به ارائه خدمت هستند.
وی افزود: سالانه 200 تا 300 دانشجو مستقلا در دوره های کارورزی و کارآموزی، 10 رزیدنت و 5 فلوشیپ در گروه آموزش می بینند، ویزیت روزانه بیماران بستری در بخش های عفونی و بیماران با منشا بیماری عفونی، بیماران مبتلا به کرونا،ویزیت مراجعین به درمانگاه های عفونی اعم از درمانگاه ایدز، هپاتیت و... نیز در برنامه روزانه اساتید و فراگیران گروه قرار دارد، همچنین روزانه فقط در بیمارستان امام 80 بیمار در بخش های بستری توسط اساتید گروه عفونی ویزیت می شوند.

دکتر عمادی توضیحاتی در خصوص وضعیت پژوهشی، مراکز تحقیاتی، اسکیل لب، فعالیت گروه در حوزه بین الملل، نیازها، نقاط ضعف و قوت گروه و فعالیت های گروه در دوره کرونا بیان کرد.

در ادامه فرم خود اظهاری گروه عفونی توسط دکتر رجایی مدیر دفتر توسعه دانشکده مطرح شد و اعضای هیات رئیسه و معاونت ها نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

دکتر بیگ محمدی در جمع بندی انجام شده درخواست کرد که گروه آموزشی تمرکز خود را بر رسالت اصلی یعنی پرورش انسان ها و آموزش فراگیران قرار دهد.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0