امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
21 دی 1398

چهارم اردیبهشت 99، دومین جشن قدر استاد دانشکده پزشکی برگزار می شود/ تاکید هیات رئیسه دانشکده پزشکی بر بازنگری پذیرش دانشجوی پزشکی در تمام مقاطع

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

​گالری عکس 
هیات رئیسه دانشکده پزشکی بر بازنگری پذیرش دانشجوی پزشکی در مقاطع عمومی، تحصیلات تکمیلی و دوره های تخصصی و فوق تخصصی و کاهش سهمیه ها برای دانشکده پزشکی دانشگاه تهران تاکید کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، جلسه هیات رئیسه  دانشکده پزشکی صبح امروز شنبه 21 دی ماه در سالن شورای دانشکده پزشکی برگزار شد، در ابتدای این جلسه دکتر نفیسی از برگزاری جلسه مشترک هیات رئیسه دانشگاه و گروه های علوم پایه دانشکده با حضور هیات رئیسه دانشکده پزشکی خبر داد و گفت: این جلسه روز یکشنبه 29 دی ماه در سالن حکیم دانشگاه برگزار خواهد شد، که اعضای هیات رئیسه دانشکده و مدیران گروه های علوم پایه می توانند مطالب خود اعم از مشکلات، چالش ها و راهکار ها را در این جلسه بیان نمایند.
کاهش تعداد دانشجویان تحصیلات تکمیلی و تاثیر سوء آن بر روند تولید علم در علوم پایه، کمبود امکانات و تجهیزات در گروه های علوم پایه، ساماندهی کانکس ها و فضای مربوط به استراحت دانشجویان و... از جمله مواردی بود که مقرر شد اعضای هیات رئیسه در خصوص آن در جلسه مشترک با هیات رئیسه دانشگاه صحبت کنند.
در ادامه نشست هیات رئیسه دکتر رضایی دبیر دومین جشن قدر استاد، با اشاره به بررسی زمانبدی های پیشنهادی برگزاری دومین جشن قدر استاد گفت: این مراسم صبح روز پنجشنبه چهارم اردیبهشت ماه 99 در تالار ابن سینای دانشکده پزشکی برگزار خواهد شد.
همچنین در این نشست هیات رئیسه دکتر جواد توکلی معاون دانشجویی فرهنگی دانشکده در خصوص هدایای روز استاد گفت: امسال نیز مانند سالهای گذشته باید هدیه ای حاوی ابلاغ پیام تبریک و به جهت یادبود و بزرگداشت مقام استاد متناسب با بودجه دانشکده تهیه شود.
هر یک از اعضای هیات رئیسه پیشنهادات خود  را در این مورد بیان نمودند و قرار شد تصمیم گیری نهایی در این خصوص در کارگروه فرهنگی دانشکده صورت پذیرد.
در ادامه دکتر ایرج کاشانی معاون آموزش تحصیلات تکمیلی دانشکده پزشکی، ضمن انتقاد از آموزش ضمن خدمت و ارائه مدرک معادل کارشناسی ارشد به شرکت کنندگان این دوره ، گفت: اخیرا آموزشی تحت عنوان ضمن خدمت به صورت رشته به رشته در حال گسترش است که کارکنان دانشکده در قالب شرکت در این دوره، مدرک معادل کارشناسی ارشد دریافت می کنند و کوریکولوم مطابق با دوره کارشناسی ارشد برای این دوره ها اجرا می شود.
وی با بیان این که افرادی که وارد این دوره می شوند، در هیچ آزمون و کنکوری شرکت نکرده اند، گفت: این نوع پذیرش و برگزاری این دوره موجب بی انگیزه شدن دانشجویان می شود چرا که فرصت شغلی و رقابت شغلی دانشجویان را تهدید می کند.
دکتر کاشانی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران تنها دانشگاهی است در کشور که این دوره را به این صورت و با اعطای مدرک، برگزار می کند.
معاون آموزش تحصیلات تکمیلی دانشکده پزشکی خاطر نشان کرد: اساتید مدرس این دوره ها به صورت خاص انتخاب شده اند به نحوی که یا از میان اساتید بازنشسته هستند و یا صرفا تعداد محدودی از اساتید که فعالیت چندانی در گروه ندارند، از مدرسان این دوره هستند که این موضوع نیز عاملی برای کاهش انگیزه میان اساتید شده است.
دکتر کاشانی با انتقاد از مدل برگزاری این دوره ها، خواستار نظارت و ایجاد سازو کار قانونی برای این دوره ها شد و گفت: دوره آموزش ضمن خدمت باید به صورت دوره توانمندسازی برای کارکنان باشد و مدرکی اعطا نشود.
دکتر احمدرضا دهپور استاد گروه فارماکولوژی و عضو مشاور هیات رئیسه خواستار بازنگری و تغییر در نحوه پذیرش دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی شد و گفت: اخیرا افرادی در مقاطع تحصیلات تکمیلی پذیرفته می شوند که مدرک قبلی آنها هیچ گونه سنخیتی با علوم پایه پزشکی ندارد.
دکتر امینیان عضو مشاور هیات رئیسه و رئیس دانشکده پزشکی پردیس بین الملل نیز توضیحی درخصوص بازنگری مدل پذیرش دانشجوی پزشکی بین الملل ارائه کرد و گفت: پس از اجرای تغییرات 19 نفر در بهمن 97 و 21 نفر در ورودی مهر 98 وارد دانشکده پزشکی پردیس بین الملل شدند.
همچنین در این نشست اعضای هیات رئیسه بر بازنگری و تغییر در نوع پذیرش دانشجو در تمام مقاطع بویژه دوره های تخصصی و فوق تخصصی تاکید و تصریح کردند، که با توجه به جایگاه و شان دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، مدل پذیرش در این دانشکده مجزا از سایر دانشگاه ها باشد.
توضیح این که مقرر شد مدل پیشنهادی دانشکده پزشکی به وزارتخانه ارسال شود.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0