امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
13 شهریور 1401

با حضور مدیر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه، جلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی برگزار شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشکي تهران، دانشکده پزشکي،در ابتداي جلسه و پيش از دستور، دکتر بيگ محمدي رياست دانشکده با بيان اين که فراگير محور آموزش است، به نظارت دانشکده بر اجراي کوريکولوم در دوره دستياري تاکيد کرد و گفت: گروه هاي آموزشي بايد از وابستگي به فراگير خارج و ملزم بر رعايت کوريکولوم بر محوريت آموزش فراگير باشند.
در ادامه به توزيع دستياران گروه قلب در بيمارستان هاي آموزشي گفت: توزيع دستياران توسط معاونت آموزش تخصصي و فوق تخصصي دانشکده و با هماهنگي روساي بخش هاي قلب بيمارستان هاي شريعتي، امام و مرکز قلب خواهد بود.
دکتر کاشاني معاون تحصيلات تکميلي با اشاره به اجراي کوريکولوم آموزشي در گروه هاي علوم پايه گفت: در گروه هاي علوم پايه کوريکولوم مشخص و مدون وجود دارد، و برنامه آموزشي بر اساس آن پيش مي رود، و به کمک کميته ارزشيابي نقاط ضعف آن برطرف شد و هر چند مدت يکبار مورد بررسي و بازبيني قرار ميگيرد.
دکتر پور حسن معاون دانشجويي فرهنگي دانشکده توضيحاتي در خصوص برنامه ريزي هاي انجام شده ويژه دانشجويان جديد الورد ارائه کرد.
دکتر کرامتی موضوع همکاری بین المللی علمی دانشکده پزشکی با میز کشور مالزی را مطرح کرد و گفت: بهتر است این نوع همکاری ها از حالت سلیقه ای خارج و بر اساس تفاهم نامه مدون باشد.
در ادامه دکتر رضا فريدي مجيدي مدیر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه به بیان اهداف و کارکردهای مرکز پرداخت و گفت: زمانی که دانش کاربردی شود و در حوزه فناوری و صنعت بصورت کالا و خدمات تجلی یابد، قابلیت ثروت آفرینی و ارزش‌گذاری اقتصادی پیدا می‌کند.
وی افزود:  به بیان دیگر صنعت همان بستر واقعی ارتباط دهنده پژوهش و اقتصاد در چرخه تکامل است، بر همین اساس دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه بعنوان مدیریت مستقل در حوزه معاونت پژوهشی دانشگاه راه‌اندازی شد.
دکتر مجیدی ادامه داد: در حال حاضر 7 مرکز رشد، 8 مرکز قمر رشد، آزمایشگاه جامع، پارک علم و فناوری در دانشگاه و زیرنظر ریاست دانشگاه فعالیت دارند.
وی با تاکید بر تجاری سازی پژوهش ها گفت: برای تکمیل بحث فناوری و تجاری‌سازی برنامه‌های متعددی در دانشگاه داشتیم که حمایت از مراکز رشد، حمایت از گرندهای فناوری، ارائه تسهیلات و وام‌ به اعضای هیئت‌علمی برای توسعه محصول از آن جمله است.
وی در ادامه به روند تاسیس شرکت های فناورانه توسط اعضای هئیت علمی، ثبت اختراع، روند تامزآپ ها، برگزاری همایش فن بازار سلامت پرداخت.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0