امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
12 تیر 1401

همزمان با روز خانواده و تکریم بازنشستگان، جشن ویژه اساتید بازنشسته دانشکده پزشکی برگزار می شود

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشکده پزشکی، جلسه هیات رئیسه دانشکده روز شنبه 11 تیرماه در سالن شورا برگزار شد.
در ابتدای دکتر کاشانی معاون تحصیلات تکمیلی گزارش مقدمات برگزاری نمایشگاه توانایی های فناورانه گروه های علوم پایه را مطرح کرد و گفت: با توجه به تاکید دانشگاه بر هدایت پایان نامه ها به تولید محصول و انجام پایان نامه های محصول محور، کمیته حمایت از پایان نامه های محصول محور در دانشکده تشکیل شده است.
وی با بیان این که برای هدایت پایان نامه ها به سمت تولید محصول باید بستر و انگیزه لازم را فراهم کنیم، افزود: در این راستا رایزنی هایی با پارک علم و فناوری دانشگاه  برای مشارکت دانشکده پزشکی در این پارک داشتیم، که پیشنهاد شد در نمایشگاهی دستاوردهای فناورانه دانشکده پزشکی ارائه و معرفی شود.
دکتر کرامتی معاون بین الملل دانشکده از برگزاری برنامه مدرسه تابستانی بین الملل برای تابستان 1401، در نیمه دوم مرداد و نیمه اول شهریور ماه جاری خبر داد و گفت: دوره امسال ویژه دانشجویان کشور روسیه با همکاری گروه های آموزشی داخلی، اطفال، چشم و بیهوشی طی دو هفته برگزار خواهدشد.
در ادامه دکتر سمیرا رجائی مدیر دفتر توسعه آموزش دانشکده از تکمیل فرم هاي خود اظهاري در گروههای گوش و حلق و بینی، ارتوپدی و جراحی عمومی خبر داد و گفت: این فرم ها به منظور خود ارزشیابی گروه های بالینی، بازاندیشی و اصلاح روندهای آموزشی گروه ها تدوین شده است که تکمیل نهایی نیازمند هماهنگی با گروه ها است.
دکتر لباف معاوم آموزش تخصصی و فوق تخصصی دانشکده نحوه توزیع منشی های آموزشی بین گروه های بالینی را مطرح کرد و گفت: 26 گروه بالینی داریم که از این تعداد 11 گروه در یک بیمارستان هستند، از این یازده گروه دو گروه نیاز به منشی دارند و از ده گروه که در چند بیمارستان هستند 8 گروه مشکل منشی دارند.
دکتر بیگ محمدی در جمع بندی جلسه در خصوص برگزاری نمایشگاه توانایی های فناورانه دانشکده گفت: توانایی تولید علم و مقاله در سطح گروه های آموزشی دانشکده بالا و در وضعیت مطلوب است که منتج شدن آن به تولید محصول نیازمند ایجاد بستر مناسب است.
رئیس دانشکده پزشکی با تاکید مکرر بر ارتباط علوم پایه و بالین، تصریح کرد: در راستای هدایت پایان نامه ها به سمت تولید محصول علاوه بر ارتباط مضاعف علوم پایه و بالین، مهارت و شایستگی دانشجویان در رده های مختلف از پزشکی عمومی تا تحصیلات تکمیلی و آموزش تخصصی و فوق تخصصی نیز اهمیت دارد.
وی از دو برابر شدن بودجه گروه ها خبر داد و گفت: اختصاص بخش افزایش یافته بودجه به گروه ها، منوط و متناسب با فعالیت گروه ها خواهد بود.
دکتر بیگ محمدی از برگزاری جشن ویژه اساتید بازنشسته دانشکده خبر داد و گفت: این مراسم همزمان با سوم مرداد روز خانواده و تکریم بازنشستگان در تالار ابن سینا برگزار خواهد شد.منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0