امروز : سه شنبه 30 شهریور 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
10 آبان 1399

جلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی برگزار شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
گزارش تصویری 
جلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی با ارائه گزارش ارزشیابی اعضای هیات علمی، گزارش عملکرد کمیته ارزشیابی تحصیلات تکمیلی، برنامه ریزی آغاز سال تحصیلی و تقدیر از اساتید پیشکسوت کمیته منتخب ارتقاء دانشکده پزشکی برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی جلسه هیات رئیسه صبح روز 10 آبان ماه در سالن شورای دانشکده برگزار شد در ابتدای جلسه دکتر علیرضا سیما گزارش یک ماهه از ارزشیابی الکترونیک در دانشکده ارائه داد و گفت: امروز ۳۲ روز از آغاز طرح ارزشیابی اعضای هیات علمی می‌گذرد فرم های ارزیابی شامل ارزشیابی رفتار حرفه‌ای و کیفیت آموزش در گروه های مدنظر آپلود شد و فرم هایی که نیاز به اصلاح داشتند مورد اصلاح قرار گرفتند در گروه‌های پزشکی اجتماعی،  طب کار و پزشکی قانونی علیرغم اینکه رزیدنت داشتند اما بخش وجود نداشت فرم ها اصلاح شد و در نهایت پس از یک ماه ۱۱۰۸ فرم تکمیل شد.
وی افزود: در راستای تکمیل فرم ها به همه دانش آموختگان پیامک همراه با لینک فرم ارسال شد و فرم ها عمدتاً توسط دستیاران تکمیل شد، برای تکمیل فرم ها توسط اعضای هیات علمی، اطلاع رسانی به گروه های قلب و عروق، چشم پزشکی، پوست، ارتوپدی و اورولوژی پیامک ارسال شد تا همکاران و فراگیران را مورد ارزیابی قرار دهند در ادامه در خصوص ارسال پیامک جهت تکمیل فرم های ارزشیابی به سایر گروه ها آموزشی و سایر فراگیران در مقاطع کارآموزی و کارورزی و گروه های علوم پایه بحث شد.
دکتر ایرج کاشانی معاون آموزش تحصیلات تکمیلی، گزارشی از عملکرد کمیته ارزشیابی معاونت تحصیلات تکمیلی ارائه کرد و گفت: جلسات این کمیته با حضور دکتر گلستانی، میرباقری، حاجتی، بهادر، مافی نژاد و کدخدایی تشکیل جلسه می شد و طبق نامه معاونت آموزشی دانشگاه 6 عنوان برای  ارزشیابی مشخص شده بود، تا سال گذشته بیش از ۱۰ گروه و ۲۵ رشته مقطع مورد ارزشیابی قرار می گرفتند که از سال قبل گروه سالمندشناسی نیز به لیست گروه‌های تحصیلات تکمیلی اضافه شد.
وی ادامه داد: جهت تکمیل ارزشیابی، از گروه‌ها درخواست شد که ارزشیابی‌ها در قالب کارگروه های مشخص با مدیریت مدیر گروه صورت پذیرد که در این راستا فلوچارتی تهیه شد که تکمیل فرم توسط دانشجویان، گزارش گیری از سامانه سیپاد، ارسال نتایج ارزشیابی به گروه ها،  جمع بندی گزارش ها از اجزای آن  بود.

 وی افزود: در جهت تکمیل ارزشیابی ها، فرم هایی شامل ارزشیابی دروس نظری، دروس عملی، دروس مجازی طراحی شد که پس از بررسی ها و جمع بندی نهایی نتایج مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت و راهکارهای لازم و اقدامات انجام شده برای بهتر شدن وضعیت دروس ارائه شد.
 دکتر کاشانی خاطرنشان کرد ایجاد نظم در برگزاری به موقع کلاس‌های درس، برگزاری آزمون ها و اعلام نمره و ثبت در سامانه سیپاد، افزایش کیفیت ارائه دروس کلاسهای عملی، کارآموزی و کارورزی مهم ترین نتیجه تشکیل این جلسات بود.
 در ادامه نشست هیات رییسه دکتر آرش عکاظی معاون آموزش پزشکی عمومی و دکتر نسیم خواجوی راد مدیر دفتر توسعه آموزش توضیحاتی در خصوص برنامه ریزی های انجام شده در مورد برنامه گذر از دبیرستان به دانشگاه و آغاز سال تحصیلی ارائه دادند.
 دکتر عکاظی گفت: برنامه ریزی های لازم برای برگزاری مراسم گذر و آغاز سال تحصیلی به صورت مجازی انجام شده و برنامه به صورت آزمایشی روز دوشنبه اجرا خواهد شد، فیلم ها و مستندات مربوط به این مراسم از پیش تهیه و تولید شده و به صورت آنلاین در روز جشن که به اطلاع دانشجویان خواهد رسید، در تالار ابن سینا پخش خواهد شد و برای نو دانشجویان از طریق فضای از پیش تعیین شده در اسکای روم قابل مشاهده خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: تمام اقدامات از سوی دانشکده انجام شده و آغاز کلاس ها برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی و انتخاب واحد دانشجویان منوط به ارسال لیست دانشجویان جدیدالورود از سوی دانشگاه است و تاریخ دقیق مراسم از طریق فضای مجازی و لینک های مرتبط به اطلاع دانشجویان خواهد رسید.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0