امروز : جمعه 26 شهریور 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
5 اردیبهشت 1400

با حضور دکتر نیکنام و تفسیر آیاتی از قرآن کریم، جلسه هیئت رئیسه دانشکده پزشکی برگزار شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، جلسه هیئت‌رئیسه صبح روز شنبه 4 اردیبهشت 1400 با تفسیر آیاتی از قران کریم توسط دکتر محمدحسین نیکنام استاد گروه ایمونولوژی برگزار شد.
دکتر نفیسی در ابتدا با تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همکاران، از حضور دکتر نیکنام در جلسه هیئت‌رئیسه تشکر و ابراز امیدواری کرد: در طی ماه مبارک فرصت مجدد انس بیشتر با قرآن فراهم شود.

دکتر نیکنام، در ابتدا آیات 183 تا 185 سوره بقره که ناظر بر وجوب روزه‌داری است را قرائت کرد و به بیان ویژگی‌های روزه‌داری و ماه رمضان  پرداخت و گفت: طبق آیه 185 سوره بقره، یکی از ویژگی‌های ماه رمضان که در قران به آن اشاره شده این است که ماه نزول قران است و به نوعی اهمیت و برکت این ماه نزول قران است.
وی ادامه داد: رمضان در لغت عربی به معنای گرمای سوزان و سوزاننده است و در حدیثی از پیامبر اکرم نقل شده است که رمضان را رمضان نامیده‌اند مانند گرمای سوزان که گناهان را از بین می‌برد.
این مفسر قران در ادامه احادیث ائمه معصومین در شان و فضیلت ماه مبارک رمضان و عبادت در این ماه را بیان کرد.
پیش از شروع دستور اصلی جلسه دکتر لباف از اتمام واکسیناسیون تمام دستیاران خبر داد و دکتر میری نیز گفت: واکسیناسیون کارورزان نیز در مراحل نهایی قرار داشته و رو به اتمام است و واکسیناسیون کارآموزان نیز طی هفته  آتی به پایان خواهد رسید.
در ادامه دکتر نفیسی به معرفی و بررسی کتاب سند مرجعیت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران که از سوی وزارت بهداشت با یک روش مشترک به دانشگاه‌های علوم پزشکی به‌صورت پیش‌نویس ارجاع شده است پرداخت.
وی افزود: بر اساس این کتاب که به‌عنوان یک سند و مرجعیت علمی برای هر دانشگاه مطرح است از دانشگاه‌ها خواسته شده است تا بر اساس اولویت‌بندی که بر اساس توانمندی‌هایشان صورت گرفته حرکت و فعالیت کنند و صرفاً بر روی اولویت‌های از پیش تعیین شده سرمایه‌گذاری کند.
رئیس دانشکده پزشکی مطالب موجود در کتاب تحت عنوان سند مرجعیت علمی را که بر اساس شاخص سایول به‌عنوان یک شاخص پژوهشی مطرح است نگارش شده را با اعضای هیئت‌رئیسه مرور و بررسی کردند.
دکتر نفیسی به همراه اعضای هیئت‌رئیسه در بررسی سند، ایراداتی اعم از محتوایی تا اشکالات مربوط به آمارها و اطلاعات درج شده مربوط به افراد مطرح و پیشنهاد کرد بررسی در جهت رفع نواقص این کتاب انجام شود.


در ادامه جلسه هیئت‌رئیسه دکتر رویا ستارزاده در خصوص ویرایش شیوه‌نامه اجرایی نظرخواهی دستورالعمل فرایند پیشنهاد مدیران گروه‌های آموزشی به رئیس دانشگاه صحبت کرد و گفت: در روش جدید با حفظ محرمانگی و به‌صورت الکترونیک انجام می‌شود به‌صورت پایلوت در سه گروه آموزشی زنان، ژنتیک و رادیوتراپی انجام شده است.
دکتر ستارزاده با بیان این که نظرات اعضای هیئت‌علمی به‌صورت محرمانه اخذ می‌شود گفت: مدیر گروه باید ضمن برخورداری از شایستگی‌های آکادمیک از توانایی ارتباط مؤثر با اعضای هیئت‌علمی گروه و مسئولین دانشکده و دانشگاه برخوردار باشد.
وی با اشاره انجام فرایند نظرخواهی مخفی و ارائه نتیجه به کمیته مشورتی افزود:  برای گروه‌های آموزشی تا 20 نفر 3 نفر، گروه‌های 21 تا 50 نفر چهار نفر، گروه‌های بیش از 50 نفر عضو هیئت‌علمی پنج نفر افراد واجد شرایط با ذکر تعداد پیشنهاددهندگان به کمیته مشورتی اعلام خواهند شد و تاریخ نظرخواهی الکترونیک یک هفته قبل از طریق ایمیل و پیامک اطلاع‌رسانی خواهد شد و فرصت نظرخواهی 48 ساعت خواهد بود.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0