امروز : یکشنبه 4 مهر 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
30 شهریور 1398

فردا 31 شهریور، مراسم رسمی آغاز سال تحصیلی دانشکده پزشکی ویژه دانشجویان پزشکی ورودی 98 برگزار می شود

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن

 دکتر عکاظی در تشریح برنامه گذر از دبیرستان به دانشگاه گفت:  برنامه معرفی و آشنایی با برنامه آموزش پزشکی عمومی، مرکز استعدادهای درخشان، دفتر راهنمای تحصیلی، برنامه منتورینگ، تور دانشگاه گردی ویژه دانشجویان و پانل والدین با مسئولین دانشکده و دانشگاه از جمله برنامه های دوره گذر است.
 به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی، در جلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی که صبح امروز شنبه 30 شهریور در سالن شورا برگزار شد، در ابتدا و پیش از دستور اصلی دکتر بابک ساعدی معاون آموزش تخصصی و فوق تخصصی از تشکیل کارگروه کاهش ساعت دستیاران خبر داد و گفت: پس از تشکیل کارگروه، مطالعات بسیاری در خصوص ساعت کاری دستیاران در سایر کشورها انجام شد که در برخی از کشورها حد و سقف معینی برای کشیک دستیاران تعیین شده بود که با تعداد کشیک دستیاران در کشور ما تفاوت های زیادی داشت و برای حل این مسئله، اقدامات مداخله ای در حد وسیع لازم است.
وی ادامه داد: برای کاهش ساعت کشیک دستیاران، جلساتی را با معاونین آموزشی بیمارستان ها خواهیم داشت، که برای پشبرد بهتر اهداف، گزارشی آماده شده که در جلسه ارائه خواهد شد.
 در ادامه دکتر ایرج کاشانی معاون تحصیلات تکمیلی از برگزار روز پژوهش ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی گروه های علوم پایه خبر داد و گفت: در این مراسم که 24 و 25 آذر برگزار خواهد شد، دانشجویان نتایج پایان نامه ها و تحقیقات خود به صورت پوستر ارائه خواهند کرد و پس از داوری توسط اساتید، طی مراسمی از پایان نامه های برتر تقدیر خواهد شد.
در ادامه دکتر سیما گزارشی از برگزاری جشن روپوش سفید برای دانشجویان پزشکی ورودی 94 ارائه و پیشنهاد داد: با توجه به اهمیت این مراسم، سالانه یکبار در اسفند ماه و بر اساس دستورالعمل مصوب هیات رئیسه دانشکده برگزار شود.
وی همچنین با اشاره به  انجام آزمایش سنجش تیتر آنتی بادی برای دانشجویان ورودی 94 گفت: این آزمایش با همکاری معاونت آموزشی دانشگاه انجام و مقرر شد برای دانشجویان با تیتر پایین واکسیناسیون انجام شود.
استاد مسلم بهادی، در این جلسه با اشاره به برگزاری جشن روپوش سفید و اهمیت این مراسم، توصیه کرد: پمفلتی در خصوص وظایف دانشجویان پزشکی در دوران بالینی و ورود به بیمارستان تهیه و در اختیار دانشجویان قرار گیرد.
در ادامه دکتر آرش عکاظی معاون آموزش پزشکی عمومی، توضیحاتی در خصوص مراسم گذر از دبیرستان به دانشگاه ارائه داد و گفت: مراسم رسمی آغاز سال تحصیلی ویژه دانشجویان پزشکی ورودی 98 فردا 31 شهریور از ساعت 8 صبح در تالار ابن سینا با حضور مسئولین و اعضای هیات رئیسه دانشکده پزشکی برگزار خواهد شد.
وی افزود: مراسم رسمی آغاز سال تحصیلی فردا 31 شهریور با حضور دانشجویان و والدینشان خواهد بود و در روزهای یک و دوم مهر صرفا با حضور دانشجویان ادامه خواهد یافت.
دکتر عکاظی تصریح کرد: در مراسم اصلی پس از افتتاحیه، کارگاه آموزشی والدین( روانشناسی زندگی دانشجویی)، پانل والدین با مسئولین دانشکده و دانشگاه، ضیافت نهار، مروری بر برنامه های آموزشی با والدین و معرفی پروژه های پیش روی دانشگاه با حضور والدین در تالار ابن سینا برگزار خواهد شد.
معاون آموزش پزشکی عمومی ادامه داد: همزمان با ویژه برنامه والدین، دانشجویان در برنامه معرفی و آشنایی با برنامه آموزش پزشکی عمومی، امور بین الملل، مرکز استعدادهای درخشان، دفتر اهنمای تحصیلی، برنامه منتورینگ در تالار کاووسی و تور دانشگاه گردی شرکت خواهند کرد.
همچنین در نشست امروز هیات رئیسه دانشکده پزشکی بر حمایت مادی از دانشجویان کم تر برخوردار و محروم تاکید و پیشنهادشد بر روی طرحی کار شود که طی آن و در قالب طرح فرزندخواندگی علمی، اساتید و اعضای هیات علمی دانشکده پزشکی از این دانشجویان طی دوران تحصیل و تحت نظارت دانشکده حمایت مالی داشته باشند.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0