11 بهمن 1396

حضور رئیس دانشگاه در جلسه هیئت رئیسه دانشکده پزشکی/دکتر کريمي: آنچه ما را به مقصد می‌رساند، توجه و تکیه بر داشته‌هایمان است

حذف
تک ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی جلسه هیئت رئیسه دانشکده پزشکی با حضور دکتر کریمی، رئیس دانشگاه، دکتر شهریار نفیسی، رئیس دانشکده پزشکی، معاونان و مدیران دانشکده صبح روز شنبه 7 بهمن 96 در تالار اجتماعات اين دانشکده برگزار شد. 
در این مراسم، ضمن تودیع و معارفه معاونان و مدیران قدیم و جدید دانشکده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز دیدگاه‌های خود را بيان و با اعضای حاضر در جلسه تبادل نظر کرد.
استفاده از رویکردهای نوین و پویا در عرصه مدیریت، پرهیز از بوروکراسی و رویه‌های ایستا و سنتی، نگاه متوازن و عدالت‌محور به بخش‌های آموزش و درمان و پژوهش و توجه به اخلاق حرفه‌ای از مهم‌ترین بخش‌های سخنان رئیس دانشگاه بود. 
دکتر کریمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت آموزش عملی اخلاق، خاطرنشان کرد: ما به عنوان معلم و استاد پزشکی باید آموزش اخلاق به دانشجویان را از خودمان شروع کنیم. اگر ما قداست روپوش سفید پزشکی را حفظ کنیم، این آموزش عملی در جمع دانشجویانمان نیز تسری می‌یابد و در محیط کاری و حرفه‌ای ما منتشر می‌شود. 
وی ضمن تاکید بر اهمیت هم‌افزایی و همکاری‌ بین‌بخشی یادآور شد: گاهی یک تعامل ساده میان دو معاون یا دو دانشکده می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند. 
رئیس دانشگاه همچنین بر ضرورت توجه بیش‌ازپیش به حوزه آموزش نیز تاکید و تصریح کرد: ما باید از افراط و تفریط بپرهیزیم. واقعیت این است که ما حوزه آموزش را گاهی فدای پژوهش می‌کنیم، گاهی فدای درمان؛ در حالی که حق هر حوزه باید به درستی ادا شود. مثلا در حوزه پژوهش، روا نیست که ما مقاله‌ها را صرفا برای کنج کتابخانه‌ها بنویسیم و به ضرورت‌های مورد نیازمان بی‌توجهی کنیم.
وی در پایان افزایش تعامل میان ریاست دانشکده پزشکی و روسای بیمارستان‌های دانشگاه را خواستار شد و تاکید کرد: همه ما از کاستی‌ها و دشواری‌های مسیرمان مطلع هستیم اما رشد و تعالی ما محصول ایمان و امید ماست و به تلاش و توکل نیاز دارد. آنچه ما را به مقصد می‌رساند، توجه و تکیه بر داشته‌هایمان است؛ نه تاکید بر کمبودها و نارسایی‌ها. 
دکتر مسلم بهادری، دکتر احمدرضا دهپور، دکتر ایرج کاشانی، دکتر نیما رضایی، دکتر ستارزاده، دکتر عمیدی، دکتر حمیدرضا نمازی، دکتر فریبا اصغری، دکتر شاهین آخوندزاده، دکتر ابوالفضل گلستانی، دکتر شروین فرهمند، دکتر داوود نوروزی، دکتر محمد کیاسالار، دکتر بابک ساعدی و دکتر علیرضا سیما از حاضرین در این جلسه بودند.
حذف
تک ستونه
حذف
ویرایشگر متن
در جلسه هیئت رئیسه دانشکده  مراسم تودیع و معارفه تنی چند از معاونان و مدیران دانشکده در حضور روساي دانشگاه علوم پزشکی تهران و دانشکده پزشکي برگزار شد.
دکتر نفیسی در تودیع دکتر شروین فرهمند، معاون پیشین آموزش تخصصی و فوق‌تخصصی گفت: توفیق ارائه خدمت در مسیر اعتلای دانش پزشکی که تولیت ارتقاء و حراست از شریف‌ترین ودیعه الهی یعنی گوهر سلامت را بر عهده دارد، موهبتی عظیم و پرافتخار است.
وی سپس با تقدیم لوح یادبود، از خدمات دکتر فرهمند تقدیر و برای او آرزوی توفیق کرد و در ادامه، ضمن معرفی دکتر بابک ساعدی، استاد گروه آموزشی گوش و حلق و بینی، در حکمی وي را به عنوان معاون جدید آموزش تخصصی و فوق‌تخصصی منصوب کرد. 
دکتر نفیسی همچنین ضمن تقدیر از خدمات دکتر ابوالفضل گلستانی، معاون سابق آموزشی علوم پایه و تحصیلات تکمیلی، در حکمی دکتر ایرج راکردی کاشانی را به عنوان معاون جدید آموزشی علوم پایه و تحصیلات تکمیلی منصوب و برای او آرزوی موفقیت کرد. 
قدردانی از خدمات و زحمات دکتر داوود نوروزی به عنوان مدیر پیشین دفتر روابط عمومی نیز بخش دیگری از مراسم تودیع و معارفه در جلسه يادشده بود.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0