امروز : یکشنبه 4 مهر 1400 Rss | صفحه اصلی دانشکده
4 آبان 1398

همراه با مراسم معارفه دکتر لباف و تکریم دکتر ساعدی، جلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی برگزار شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
گالری عکس
همراه با مراسم معارف دکتر لباف و تکریم دکتر ساعدی، جلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی برگزار شد
در حاشیه جلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی مراسم معارفه دکتر لباف معاون جدید آموزش تخصصی و فوق تخصصی دانشکده پزشکی و تکریم دکتر ساعدی مسئول پیشین این معاونت برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي دانشکده پزشکي، جلسه هيات رئيسه دانشکده پزشکي صبح شنبه 4 آبان ماه در سالن شورا برگزار شد، در ابتداي اين جلسه و پیش از دستور، دکتر آرش عکاظی معاون پزشکی عمومی دانشکده داده گزارش کوتاهی از دانشجویان ورودی 98 ارائه داد و گفت: با افزایش 20 درصدی ظرفیت ، 217 نفر پذیرفته شدند که از این تعداد 63 نفر سهمیه شاهد و ایثارگر هستند که  نهایت با اضافه شدن لیسانس به پزشکی (11نفر)، دارندگان مدال طلای المپیاد(15نفر) مدال نقره المپیاد(8 نفر)، انتقالی شاهد و ایثارگر (9نفر) و سهمیه هیات علمی(10 نفر) در مجموع 270 نفر در دانشکده پزشکی ثبت نام کردند.
در ادامه دکتر علیرضا سیما مدیر دفتر توسعه آموزش پزشکی عمومی گزارشی از جلسه شورای عالی بازنگری پزشکی عمومی ارائه کرد.
پیشنهاد راه اندازی و تشکیل شورای میراث در دانشگاه مطلبی بود که توسط دکتر رضایی ارائه شد. همچنین با توجه به بازخورد های مثبت از حضور هیات رئیسه دانشکده پزشکی در بیمارستان روزبه، تصمیم گیری در خصوص تاریخ برگزاری نشست هیات رئیسه به میزبانی بیمارستان رازی از دیگر مطالب پیش از دستور جلسه امروز بود که در نهایت پیشنهاد شد جلسه روز شنبه 25 آبان و یا 9 آذرماه در بیمارستان رازی برگزار شود.
دکتر شهریار نفیسی رئیس دانشکده پزشکی نیز گزارشی از سفر خود به همراه دکتر کردی، دکتر نمازی و دکتر شریف زاده به روسیه ارائه داد و گفت: حضور دانشجویان ایرانی رشته پزشکی در دانشگاههای روسیه بسیار پررنگ بود و با توجه به نوع آموزش پزشکی در روسیه و اینکه دانشجو حق هیچ گونه مداخله ی مستقیم در تشخیص تا درمان بر روی بیمار ندارد، جذب دانش آموختگان دانشگاه های روسیه در بدنه درمانی کشور باید با احتیاط بیشتری همراه باشد.
دکترساعدی معاون پیشین آموزش تخصصی و فوق تخصصی گزارشی از برگزاری مراسم تقدیر از دستیاران حائز رتبه های برتر در آزمون دانشنامه که روز 30 مهر در تالار ابن سینا برگزار شد، ارائه و ابراز امیدواری کرد: برگزاری این مراسم به صورت یک رسم ماندگار در دانشکده هر سال اجرا شود، چرا که  موجب  تقویت هویت دانشگاه تهرانی بودن در متخصصان فارغ التحصیل که عمدتا اعضای هیات علمی آینده هستند، خواهد شد.
استاد بهادری نیز بر تداوم برگزاری تقدیر از دستیاران برتر تاکید کرد.
در پایان نشست هیات رئیسه مراسم معارف دکتر علی لباف معاون آموزش تخصصی و فوق تخصصی دانشکده پزشکی و تکریم دکتر بابک ساعدی مسئول پیشین این معاونت برگزار شد.
دکتر نفیسی با اشاره به سابقه مدیریتی دکتر لباف گفت: مدیریت گروه مهارت های ارتباطی، مدیریت مرکز مهارت های بالینی دانشکده پزشکی، سابقه فعالیت های آموزشی، عضو هیات علمی گروه آموزشی طب اورژانس بخشی از کارنامه موفق و درخشان دکتر لباف است.
در ادامه دکتر ساعدی عضویت در هیات رئیسه دانشکده پزشکی را افتخار بزرگی برای خود دانست و گفت: دکتر لباف بهترین گزینه و انتخاب برای تصدی معاونت آموزش تخصصی و فوق تخصصی هستند و قطعا اهداف دانشکده بهتر از گذشته با حضور ایشان پیش خواهد رفت.
دکتر لباف نیز گفت: من به دانشکده ای که در آن درس خواندم احساس دین می کنم و با پذیرفتن این مسئولیت خوشحال می شوم بتوانم ذره ای از دین خود را به دانشکده پزشکی ادا کنم.
اهدای لوح تقدیر به دکتر ساعدی و اعطای حکم معاونت به دکتر لباف و عکس یادگاری حسن ختام این مراسم بود.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0