امروز : یکشنبه 13 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
24 بهمن 1400

جلسه مشترک هیات رئیسه دانشکده پزشکی و معاون بین الملل دانشگاه برگزار شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران جلسه هیات رئیسه دانشکده پزشکی روز شنبه 23 بهمن با حضور دکتر محمد حسین آیتی معاون بین الملل، دکتر سید مهدی رضایت معاون آموزشی معاونت بین الملل، دکتر محمد شریعتی جانشین رئیس دانشگاه در دانشگاه سبطین، دکتر مهدی امینیان رئیس پردیس پزشکی بین الملل با موضوع چگونگی فعالیت های آموزشی و روند کار دانشگاه سبطین(شعبه بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران در کربلا) برگزار شد.
در ابتدای جلسه دکتر آیتی گزارشی از تاسیس دانشگاه سبطین در شهر کربلا ارائه داد و گفت: در سال های 90 و 91،  مذاکراتی میان دانشگاه و وزارت بهداشت و علوم عراق مبنی بر ایجاد موسسه آموزشی در عراق انجام شده بود که مجدد در سال 97 پیگیری شد و در نهایت در سال 1400 و در دوره ریاست دکتر قناعتی با امضای تفاهم نامه و دریافت مجوز از شورای گسترش به سرانجام رسید.
وی افزود: این دانشگاه (شعبه بین الملل) با همکاری و مشارکت آستان مقدس امام حسین (ع) در زمینی به مساحت 36 هکتار شامل ساختمان دانشکده‌ها، خوابگاه‌های اسکان اساتید و دانشجویان، مسجد، سالن‌های کنفرانس، آزمایشگاه‌ها، سالن غذاخوری و دیگر اماکن دانشگاهی در حال ساخت است و دانـــشكده پـــزشـــكي آن بـــا زيـــر بـــناي ٣٠ هـــزار مـــتر مـــربـــع در ٥ طـــبقه به بهره‌برداری می‌رسد.
وی ادامه داد: دانــشگاه ســبطین در فــاز اول دارای ٣ دانــشکده پـزشـکی، تـوانـبخشی و پـرسـتاری و مـامـایـی خـواهـد بـود کـه در مـقاطـع مـختلف تـحصیلی و تـکمیلی بـه پـذیـرش و آمـوزش دانـشجویـان، پـزشـکان و متخصصان می پردازد، همچنین دوره هـای کـوتـاه مـدت، كـارگـاه هاي آمـوزشـي، دوره هـاي بـازآمـوزي و مـقطع ارشـد رشـته آموزش پزشكي در قالب همکاریهای علمی و بین دانشگاهی برگزار خواهد شد.
دکتر شریعتی با اشاره به ایجاد نظام شبکه و پزشک خانواده در عراق گفت: ما نماینده دانشگاه در عراق هستیم و تمام تلاش خود را برای حفظ جایگاه دانشگاه به کار خواهیم بست.
در ادامه پس از ارائه توضیحات مسئولین معاونت بین الملل، اعضای هیات رئیسه دانشکده پزشکی به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود اعم از نحوه حضور و اقامت اساتید، آموزش بالینی، حضور اساتید و دانشجویان در بیمارستان ها، برنامه ریزی دوره های آموزش پزشکی و... بیان کردند.
جلسه هیات رئیسه با بحث در خصوص وضعیت اینترنها، سازوکار حضور دانشجویان از سایر دانشگاه ها در گروه های آموزشی ادامه یافت.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0