امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
20 مهر 1400

جلسه هم اندیشی رئیس دانشکده پزشکی با روسای پیشین دانشکده برگزار شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
جلسه هم اندیشی رئیس دانشکده پزشکی با روسای پیشین دانشکده و بحث و تبادل نظر در خصوص موضوعات آموزشی، دانشجویی، فرهنگی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی،  این نشست پیش از ظهر امروز دوشنبه19 مهر با حضور دکتر فاطمه سادات نیری، سید حسن امامی رضوی، سید امیر حسین امامی و علی جعفریان روسای ادوار گذشته دانشکده پزشکی و به میزبانی دکتر بیگ محمدی رئیس فعلی دانشکده پزشکی در سالن شورا برگزار شد.
در ابتدای جلسه دکتر بیگ محمدی ضمن بیان سیاست ها و دغدغه های دانشکده گفت: مسائل آموزشی، فرهنگی و دانشجویی در صدر دغدغه های مسئولین دانشکده است که بسیار پیچیده، گسترده  و چند وجهی هستند، که استفاده از تجربیات شما بزرگواران که در مسند ریاست دانشکده بودید و این فضا را تجربه کرده اید می تواند راه گشا باشد.
رئیس دانشکده پزشکی، تغییر فضای یاس و نا امیدی که در میان دانشجویان وجود دارد را از جمله دغدغه های خود عنوان کرد و گفت: سعی بر آن است که با رفع مشکلات و حل مسائل مورد نظر دانشجویان بستر لازم را برای پیشرفت هرچه  بیشتر در امور آموزشی، علمی، فرهنگی و... فراهم گردد.
در ادامه دکتر امامی رضوی رئیس دانشکده پزشکی در سالهای 1384 تا 1387 ضمن بیان خاطره ای از دوران دانشجویی خود که در دوره دکتر ساغری بود گفت: انعطاف پذیری با دانشجویان را از دکتر ساغری آموختم و در دوران ریاست دانشکده بسیار برایم مفید بود. وی ارتباط مستقیم با دانشجویان از طریق شورای نمایندگان را باعث در جریان قرار گرفتن مشکلات دانشجویان دانست و گفت: برگزاری جلسات مرتب با شورای نمایندگان باعث تقویت هویت دانشجویی دانشجویان می شود.
دکتر امامی رضوی با تاکید بر تقویت کانون ها، شورای صنفی، تشکل های دانشجویی و... گفت: طرح منتورینگ هم بسیار طرح خوبی بود که بهتر است از پتانسیل اساتید نیز در این حوزه استفاده شود.
دکتر نیری رئیس دانشکده پزشکی در سالهای 1388 تا 1392 گفت: مسائل فرهنگی، آموزشی و دانشجویی همواره بوده و میزان شدت و ضعف آن متغیر است استفاده از پتانسل برخی اساتیدو پروژه استاد مشاور می تواند راهگشا باشد.
در ادامه دکتر جعفریان رئیس دانشکده پزشکی در سال های 1387 تا 1388 اظهار داشت: در سالهای اخیر در دانشکده پزشکی روال بر این بوده که کارها با آمدن رئیس جدید هم تداوم داشته و پیگیری شده و به سرانجام رسیده است.
وی افزود: داشتن و معرفی الگوی خوب به دانشجویان بهترین و مهمترین راه در حوزه تعلیم و تربیت است، همدلی و حمایت از دانشجویان در این راستا کمک کننده است.
دکتر امامی رئیس دانشکده پزشکی در سال های 1392 تا 1395 ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم دکتر توکلی معاون دانشجویی فرهنگی فقید دانشکده، گفت: عمده فعالیت دانشکده آموزش و هدایت آموزشی است و با داشتن نقش تسهیلگر و انتخاب صحیح و برداشتن موانع میتوان در دستیابی به اهداف موفق بود.
وی تقویت برنامه های فرهنگی و فوق برنامه ها را در ترغیب ببشتر دانشجویان مفید دانست و گفت: در کنار برنامه های فرهنگی، آموزشی حمایت مالی از برخی دانشجویان نیز باید لحاظ شود.
در ادامه اعضای حاضر در جلسه در خصوص مسائل جاری دانشکده در حوزه های مختلف مدیریتی نظرات و تجربیات خود را بیان کردند.
اهدای نشان دانشکده منقش به آرم قدیم دانشکده پزشکی توسط دکتر بیگ محمدی به روسای دوره های گذشته و عکس یادگاری حسن ختام این جلسه بود.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0