امروز : چهارشنبه 2 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
15 اسفند 1397

 هفدهمین نشست شورای فصلی معاونین بين الملل گروه هاي آموزشي و بيمارستان های تابعه دانشكده پزشكي برگزار شد

حذف
دو ستونه
حذف
ویرایشگر متن
هفدهمین نشست شورای فصلی معاونین بين الملل گروه هاي آموزشي و بيمارستان های تابعه دانشكده پزشكي به میزبانی معاونت بین الملل دانشکده و با ابلاغ احکام معاونین بین الملل بیمارستان های روزبه، شریعتی و گروه اورولوژی برگزار شد.گالری عکس

به گزارش معاونت بین الملل دانشکده پزشکی، این نشست با شرکت دکتر رضایی معاون بین الملل دانشکده، معاونین بين  الملل گروه ها و بیمارستان ها و با حضور دکتر نفیسی ریاست دانشکده، دکتر کردی معاون بین الملل دانشگاه و معاونین آموزشی و پژوهشی پردیس بین الملل دانشکده پزشکی دکتر ضیائی و دکتر اسماعیل زاده با محوریت برنامه های بین المللی سازی گروه هاي آموزشي و بيمارستان ها  و همچنین آیین نامه ها و دستورالعمل های پردیس بین الملل دانشکده پزشکی روز سه شنبه 14 اسفند در سالن شورای دانشکده پزشکی برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر رضایی ضمن خوشامدگویی به مهمانان و تشکر ویژه از حضور ریاست دانشکده و معاون بین الملل دانشگاه در این جلسه، از جمع آوری برنامه های اخیر بین المللی واحدهای زیرمجموعه دانشکده پزشکی جهت ارتقای فعالیت های بین المللی این واحدها در راستای ارتقا جایگاه بین المللی دانشکده خبر داد.

همچنین دکتر نفیسی با ابراز خرسندی از همکاری گروه ها و بیمارستان ها با معاونت بین الملل دانشکده از گستردگی فعالیت های انجام شده در این واحدها طی چند سال اخیر تقدیر کرد.
 
در ادامه دکتر کردی بین المللی سازی را در ارتقا کلیه فعالیت های آموزشی، پژوهشی و خدمات درمانی و همچنین ارتقا و گسترش فرهنگ ایرانی اسلامی دانست و درخصوص اهمیت مرجعیت علمی توضیح داد و جایگاه بین المللی ایران را در بین کشورهای همسایه از جمله آذربایجان، عراق، پاکستان، ترکیه و ... مقایسه کرد و گفت ایران از نظر پیشرفت ارتباطات بین المللی در جایگاه برتری نسبت به کشورهای همسایه خودش قرار داد.
 
دکتر اسماعیل زاده معاون آموزشی و پژوهشی پردیس بین الملل دانشکده پزشکی گزارش مبسوطی از آیین نامه دوره دکتری تخصصی برای دانشجویان غیرایرانی ارائه داد و گفت:  این آیین نامه کاملاً استاد محور بوده بطوری که اساتید راهنما به راحتی می توانند در سایت معاونت بین الملل دانشگاه ضمن بررسی شرایط متقاضیان دانشجوی مورد نظر خود را انتخاب کنند و این دلیلی است که معیارهای این آیین نامه را از معیارهای آیین نامه دکتری پژوهشی آسان تر کرده است چرا که دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکترای حرفه ای می توانند مستقیماً به یکی از اعضای هیأت علمی دانشگاه درخواست دهند.

وی افزود: عمده کار دانشجویان در این دوره انجام تحقیقات پژوهشی و در نهایت رساله به تشخیص استاد راهنما می باشد. به همین دلیل نیازی به گذراندن تعداد زیادی واحد آموزشی توسط دانشجو نیست و در نهایت مدرک دکتری به دانشجویان داده می شود.

سپس دکتر ضیائی درخصوص ارائه دوره های مختلف تحصیلی به متقاضیان خارجی اعم از حضوری و مجازی خبر داد و درخصوص دوره های مجازی گفت: دانشجو می تواند بخشی از این دوره و برخی از واحدهای درسی را در کشور خودش بگذراند و مدیریت نحوه گذراندن دوره از صفر تا صد کاملاً به عهده استاد راهنما می باشد. 

وی ادامه داد: در حال حاضر در دانشکده پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد 12 دانشجو، دکتری عمومی 412 دانشجو، دکتری تخصصی 17 دانشجو، دستیار تخصصی 22 دانشجو و مقطع فلوشیپ 2 دانشجو از کشورهای مختلف در دانشکده پزشکی مشغول به تحصیل هستند که جمعآ این دانشکده 465 نفر دانشجوی بین الملل دارد.
 
در ادامه معاون آموزشی و پژوهشی پردیس بین الملل دانشکده پزشکی به سوالات معاونین درباره روندهای جذب و آموزش دانشجویان بین الملل بصورت مجازی و همچنین نحوه دریافت هزینه از دانشجو و پرداخت به استاد پاسخ دادند و در مورد شرایط پذیرش استاد مدعو بحث کردند.
 
شایان ذکر است که در خلال جلسه سه نسخه از برنامه های بین المللی سازی و برنامه های آموزشی از واحدهای دانشکده به دکتر نفیسی، دکتر کردی و دکتر ضیائی ارائه شد که دکتر رضایی از گروه ها و بیمارستان هایی که برنامه خود را به معاونت بین الملل دانشکده ارائه داده بودند تقدیر ویژه نمود و از سایرین که موفق به ارائه برنامه خود نشده بودند تقاضا داشت که تا پایان سال ارسال نمایند. دکتر کردی نیز با بیان اینکه بدنه اصلی دانشکده گروه های آموزشی آن هستند از گسترش ارتباط این واحدها با معاونت های بین الملل دانشکده ها قدردانی و از تهیه نسخه این برنامه ها جهت توسعه جایگاه دانشکده و در نهایت دانشگاه در بین الملل تشکر کرد.
 
در پایان صنعت خانی کارشناس ارشد معاونت بین الملل دانشکده پزشکی گزارش عملکرد این معاونت در سال 1397 را ارائه داد و به چاپ اولین نسخه معرفی دانشکده پزشکی به زبان انگلیسی از مهمترین فعالیت ها در این سال پرداخت.
 
همچنین در این نشست 3 استاد از جمله دکتر تهرانی دوست از گروه روان پزشکی و بیمارستان روزبه، دکتر محلیشاکاظمی از بیمارستان شریعتی و دکتر قهستانی از گروه ارولوژی به عنوان معاونین جدید بین الملل این مراکز معرفی و از طرف معاون بین الملل دانشگاه به آن ها ابلاغ اعطا شد.
 
تهیه و تنظیم خبر: مرضیه صنعت خانی
کارشناس ارشد معاونت بین  الملل دانشکده پزشکی
عکس: قهرمانی


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0