امروز : چهارشنبه 9 فروردین 1402 Rss | صفحه اصلی دانشکده
31 شهریور 1397

دکتر نفیسی خطاب به دانشجویان جدید الورود: منش و حرفه مندی را در کنار مسائل آموزشی از اساتید خود فرابگیرید

حذف
تک ستونه
حذف
ویرایشگر متن

رئیس دانشکده پزشکی در آیین مراسم گذر ویژه دانشجویان پزشکی ورودی 97 با بیان این که دانشجویان باید پزشکی را در تمام ابعاد بیاموزند خاطر نشان کرد: در کنار مسائل آموزشی و علمی باید منش و حرفه مندی را که نه واحد درسی است و نه در جایی نوشته شده و از یک پزشک انتظار می رود از اساتید خود بیاموزند.

  به گزارش روابط عمومی دانشکده پزشکی دکتر شهریار نفیسی رئیس دانشکده پزشکی در آیین مراسم گذر از دبیرستان به دانشگاه ویژه دانشجویان پزشکی ورودی 97  که صبح امروز 31 شهریور در تالار ابن سینا برگزار شد گفت: ما در دانشکده پزشکی میزبان بهترین فارغ التحصیلان دبیرستان های کشور هستیم و افتخار این را داریم که در خدمتشان باشیم.

  وی افزود: شما امروز از یک ماراتن نفس گیر که عمر خود را صرف آن کردید پیروزمندانه عبور کردید و به آرزوی خود یعنی دانشکده پزشکی که آرزوی خیلی هاست رسیدید، جایگاهی که قبول شدن در آن هر سال سخت تر از سال قبل می شود.

  دکتر نفیسی خاطر نشان کرد: دانشکده پزشکی تهران قدیمی ترین موسسه آموزش عالی به سبک جدید در کشور است و تاریخچه آن به تاسیس دارالفنون و سال 1230 باز می گردد و اولین بنای دانشگاه تهران ساختمان سالن تشریح دانشکده پزشکی بوده است.

رییس دانشکده پزشکی اظهار داشت: دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از ابتدای تاسیس تا کنون همیشه سرآمد بوده و در طی 18سال گذشته که رنکینگ منظم از سوی وزارت بهداشت به عمل می آید همواره در رتبه اول و با اختلاف بسیار زیاد نسبت به سایر دانشکده های پزشکی کشور قرار دارد.

وی با بیان این که دانشکده پزشکی با بیش از 1100 عضو هیات علمی بزرگترین دانشکده کشور است گفت: اغلب دانشگاه های علوم پزشکی تیپ یک کشور این تعداد عضو هیات علمی ندارند.

دکتر نفیسی اساتید را افتخار دانشکده دانست و گفت: حضور و وجود این اساتید فرصت بسیار مغتنم و خوبی برای دانشجویان جهت یادگیری است. اما غیر از دانش این اساتید که سرآمد و بسیار قابل توجه است و شما به عنوان یک نخبه دبیرستانی که وارد این مجموعه می شوید و به عنوان یک پزشک فارغ التحصیل از آن خارج می شوید  منش، حرفه مندی است که باید از اساتید بیاموزید، اصول حرفه ای را بدانید و رازدار بیمارانتان باشید.

وی با بیان این که اساتید این دانشکده نمونه هستند و شما دانشجویان باید از لحظه لحظه عمرتون که در کنار این بزرگواران سپری می کنید استفاده کنید گفت: شما در ابتدا باید یک پزشک خوب باشید تا در آینده بتوانید یک متخصص و فوق تخصص خوب باشید.

دکتر نفیسی تصریح کرد:  شما باید بیمار را به عنوان یک کل بشناسید و به دردهای او آشنا باشید، دانش پزشکی را تمام ابعاد فرابگیرید و مهارت ها را بیاموزید و به حدی از پختگی برسیدکه بتوانید به مردم خدمت کنید.


منبع:پورتال دانشکده

نظرات
5/5 0 0 0